20.05.2016 | 12:10

Громадські та волонтерські організації не лише України, а й країн близького і дальнього зарубіжжя беруть посильну участь у вирішенні проблем переселенців як матеріальних, гуманітарних, так і психологічних.

Вже третій рік у Слов’янську та інших містах Донецької області за ініціативою психологів Слов’янська та за сприянням Центру психосоціальної реабілітації Національного університету «Києво-Могилянська академія» проводиться унікальна акція з психологічної підтримки внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО) і мешканців звільнених міст.

В рамках цієї акції 18 травня на базі Донбаського державного педагогічного університету відбулось засідання круглого столу з питань реалізації проекту «Психосоціальна допомога особам, що постраждали внаслідок військового конфлікту в Україні». На захід були запрошені представники громадських і благодійних організацій міста, а також гості зі столиці і з закордону: генеральний консул Германії Вольфганг Мессінгер, Президент НаУ «Києво-Могилянська Академія» Андрій Мелешевич, керівник благодійної організації «Мальтійська служба допомоги України» Павло Тітко. В числі присутніх були ректор Донбаського державного педагогічного університету, проф. Світлана Омельченко, заступник Слов’янського міського голови Юрій Підлісний, місцеві психологи, фахівці центру зайнятості

Участь Слов’янського міського центру зайнятості в цьому заході є цілком доцільною, адже в процесі взаємодії з клієнтами під час сприяння працевлаштуванню фахівці центру зайнятості часто контактують з ВПО, які переїхали в Слов’янськ і заново будують своє життя. Другий рік центр зайнятості співпрацює з Центром соціальної реабілітації, з представниками якого двічі на місяць проводить семінари і тренінги для ВПО.

«Наша організація – ніби стартовий майданчик, зв’язуюча ланка між психологами Центру реабілітації і клієнтами, які потребують психологічної допомоги, – з такими словами виступила на засіданні фахівець Слов’янського міського центру зайнятості. – На індивідуальних консультаціях люди отримують контакти психологів цього центру. Звичайно, наша основна мета – це сприяння працевлаштуванню, але окрім цього ми повинні підтримати клієнта протягом всього шляху – від пошуку вакансій, оволодіння техніками самопрезентації до адаптації на новому робочому місці, зростання по кар’єрних сходах, професійної самореалізації в рамках обраного виду діяльності».

Надзвичайно важливо, щоб психоемоційний стан кожної людини був благоприємним і звільненим від наслідків пережитих хвилювань. Психологи працюють з будь-якими переживаннями та проблемами, при потребі корегують психоемоційний стан.

Після виступів учасників круглого столу відбувся обмін думками. Було вирішено надалі продовжувати активну діяльність щодо надання допомоги і психологічного супроводу осіб, постраждалих в результаті військового конфлікту. В свою чергу, Слов’янський міський центр зайнятості планує продовжувати співпрацю з психологічними об’єднаннями міста та країни задля підтримки і ВПО в нових умовах життя.