16.05.2016 | 15:28

13 травня за ініціативи ТОВ ДТЕК «Добропіллявугілля» відбулося засідання круглого столу за участю представників Донецького обласного центру зайнятості, ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ», органів місцевої влади та профспілок щодо зняття соціальної напруги шляхом вирішення питань зайнятості вивільнюваних працівників ТОВ ДТЕК «Енерго» та ТОВ ДТЕК «Добропіллявугілля».

На засіданні розглядалися питання перекваліфікації та працевлаштування вивільнюваного персоналу. Були обговорені обласні та регіональні програми створення нових робочих місць, перекваліфікації, часткового відшкодування втраченого заробітку в період скорочення виробництва за рахунок коштів служби зайнятості, а також організації оплачуваних громадських робіт.

Відкрив захід генеральний директор ТОВ ДТЕК «Добропіллявугілля» Юрій Чередніченко, який наголосив, що узв’язку із скороченням видобутку вугілля заплановано скорочення робочого часу, що призведе до посилення соціальної напруги в місті. Шляхами зменшення негативних наслідків керівництво компанії бачить, в першу чергу, створення підприємств, не пов’язаних з видобутком вугілля, які нададуть нові робочі місця, а також у перекваліфікації тих робітників, які будуть вивільнятися, з подальшим працевлаштуванням. А головним партнером, який допоможе у вирішенні цих проблем компанія бачить службу зайнятості з її можливостями та потенціалом.

Заступник директора Донецького обласного центру зайнятості Наталя Адамова ознайомила присутніх з послугами, які надаються державною службою зайнятості. Особливо вона наголосила на тому, що служба зайнятості готова до співпраці зі всіма зацікавленими сторонами в рамках чинного законодавства.

Учасники круглого столу в ході дискусії висловлювали різні думки та шляхи виходу з проблемних ситуацій. Здійснений заздалегідь комплекс адаптаційних послуг для вивільнюваних працівників надасть можливість реалізувати превентивні заходи щодо попередження підвищення рівня безробіття і, перш за все, психологічної адаптації працівників до початку їхнього фактичного звільнення.

Підсумком роботи круглого столу стало створення робочої групи, метою діяльності якої буде розробка стратегії та подальших шляхів розв’язання складних ситуацій на місцевому ринку праці, до складу якої увійдуть представники учасників засідання.