10.10.2016 | 15:21

Проведення виїзних акцій центру зайнятості та профорієнтаційних уроків в загальноосвітніх школах міста – один з головних напрямків роботи фахівців Краматорського міського центру зайнятості. З початку навчального року проведено 6 виїзних заходів та 10 профорієнтаційних уроків для учнівської молоді. В заходах прийняли участь 403 особи, з них 327 учнів 9 та 11 класів.

В рамках відзначення Всесвітнього Дня дій за гідну працю 7 жовтня профконсультант Краматорського міського центру зайнятості Олена Кваша прийняла участь у виїзному заході «Школярам – про гідну працю», в якому прийняли участь учні 8-11 класів загальноосвітньої школи №33 міста Краматорська.

«Вибір майбутньої професійної діяльності – складне завдання, тому що від того, наскільки правильно ми оберемо професію, буде залежати, яке місце в суспільстві ми будемо займати», - підкреслила профконсультант і проінформувала школярів про актуальні на сьогодні професії в місті та регіоні.

Дітям була запропонована квест-гра «Моя нова професія». Виконуючи вправу «Знайомство», кожен учень називав своє ім’я та професію, яку хотів би отримати в майбутньому. Багато хто з присутніх не визначився з вибором, тому фахівець з профорієнтації запропонувала скористатися тестовим пакетом «Магеллано університет», щоб дізнатися про свій профіль професійних і культурних інтересів, здібностей, навчальної мотивації, здатності до вирішення проблем.

«Уявімо, що одного дня всі фабрики країни почнуть випускати лише шоколад та круасани, якими будуть забиті всі магазини. Що станеться?» – запитала Олена Кваша.

«Поступово зіпсуються, і, як наслідок, пропаде чиясь праця, прибуток», «Будемо обирати найкращі!» - такі були відповіді учнів.

«На ринку праці так само: якщо фахівців більше, ніж потрібно, вони не знаходять собі роботу. Періодично одні професії більш затребувані, інші менше, а є такі, які відходять у минуле», - пояснила профконсультант і запропонувала дітям гру «Найпотрібніші професії», під час якої було обговорено, які професії найпрестижніші, а які забуті, які завжди життєво необхідні, а які найвідважніші.

Особливу увагу було приділено помилкам, які допускають учні, орієнтуючись не на свої бажання і здібності, а на думки інших (тиск з боку батьків, родичів, вибір професії «за компанію», наслідування героям кіно і телесеріалів). Завдяки слайд-презентації школярі познайомилися з формулою «Хочу.Можу.Треба.», а фахівець центру зайнятості зауважила, що при виборі майбутнього шляху потрібно враховувати не лише бажання і свої можливості, а також потребу на ринку праці.

«Гідна праця – це можливість продуктивного працевлаштування і гідного доходу, впевненості в завтрашньому дні та кращих перспектив для особистого розвитку», - підвела підсумок профконсультант.