13.01.2022 | 17:21

Один із найкращих способів привернути увагу потенційного роботодавця - надіслати йому відеорезюме. Ролик чудово доповнить текстове резюме та допоможе здобути бажану посаду. 

Відеорезюме - це коротка розповідь про себе, знята на камеру. На відео кандидат пояснює, чому його варто найняти та яку користь він принесе компанії. Пошукачам воно дозволяє проявити себе, а роботодавцю - побачити здобувача та оцінити його навички, не зустрічаючись із ним особисто.

Хороше відеорезюме збільшує шанси на успіх. Як зняти відеоролик, щоб він став вашою візитною карткою?

  1. Коротко про головне. Тривалість відео не повинна перевищувати 1-2 хвилини. Цього достатньо, щоб висловити основні думки і не набриднути.
  2. Будьте послідовні. Розділіть виступ на 3 частини: початок, середину та кінець. Почніть із вітання, озвучте вакансію, на яку претендуєте, та розкажіть про себе. Всередині ролика перерахуйте, що ви можете зробити для компанії. На завершення подякуйте за увагу та залиште свої контакти.
  3. Розкажіть про успіхи. Подумайте, яка інформація вплине на вибір в вашу користь. Це можуть бути здобутки на попередньому місці роботи.
  4. Оволодійте увагою. Згідно з дослідженнями, у перші 15-30 секунд глядач вирішує, дивитися відео далі чи вимкнути. Зрежисуйте відеозвернення так, щоб у цьому інтервалі прозвучало головне, що змусить роботодавця переглянути ваш ролик.
  5. Розповідайте все другові. Під час зйомок уявіть, що перед вами не камера, а ваш друг. Це допоможе розкритися і уникнути зайвого хвилювання.
  6. Слідкуйте за жестами. Якщо записуєте відео стоячи, стійте рівно на двох ногах, не розгойдуючись. Якщо знімаєте ролик сидячи - стежте за рухами, вони не повинні бути метушливими. Наприклад, не варто постійно виправляти зачіску - це видає хвилювання.
  7. Керуйте голосом. Коли ми нервуємо, часто говоримо голосніше, голос сипить і зривається тощо. Зробіть так, щоб ваш голос звучав натурально.
  8. Говоріть простіше. Ваша мова має бути грамотною та простою одночасно. Уникайте складних термінів та мовних оборотів. Що простіше ви розповісте про себе, то більше шансів, що вас помітять.
  9. Одягніться зручно і до місця. Для запису оберіть зручний одяг, щоб ніщо не сковувало ваші рухи. При цьому вбрання повинне відповідати фону.
  10. Налаштуйте світло та камеру. Знімаючи відео вдома, наблизьте його до професійного, наскільки це можливо. Як локація підійде робочий стіл або стіна нейтрального кольору. Для фону можна натягнути однотонне полотно. Поставте камеру на штатив, щоб зображення не смикалось.