16.05.2016 | 10:54

В м. Маріуполь триває системна робота, направлена на сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО). З початку року до міського центру зайнятості звернулося 356 переселенців, всього протягом 4 місяців на обліку перебувало 935 переселенців. За цей період було працевлаштовано більше 120 переселенців, 77 ВПО проходили профнавчання, 57 – приймали участь у громадських та тимчасових роботах.

Олена Щедрова має вищу освіту за спеціальністю «Промислове будівництво», кваліфікація «інженер-будівельник». До початку військових дій на сході України проживала з мамою-пенсіонеркою у місті Макіївка, де працювала в ТОВ «Профі-Прес» палітурником. Влітку 2015 жінка була вимушена переїхати до Маріуполя та шукати притулок у брата. Після адаптації на новому місці Олена почала замислюватись над пошуком роботи та звернулась до Маріупольського міського центру зайнятості.

Шлях до працевлаштування був нелегким, до пенсії жінці залишалось 3 роки, вакансій було обмаль. Жінка активно шукала роботу, відвідувала роботодавців за направленнями центру зайнятості. Та була готова приступити до будь-якої роботи. Завдяки планомірній роботі особистого консультанта центру зайнятості О.Щедровій було підібрано актуальну вакансію «садівник». За попередньою домовленістю з роботодавцем безробітній було видане направлення на працевлаштування. З 15 квітня Олена працює садівником в комунальній установі «Палац культури «Молодіжний». Вона дуже щаслива бути корисною для міста, яке стало її домом. «Як це прекрасно в такий чудовий весняний ранок, коли місто тільки прокидається, займатися корисною справою в одному з найкращих парків Маріуполя», - розповідає жінка.