22.04.2016 | 14:13

З моменту впровадження механізму повернення коштів роботодавців, спрямованих на оплату праці внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО), в Донецькій області працевлаштовані майже 500 безробітних на умовах строкових трудових договорів.

Роботодавцям надаються компенсації витрат на оплату праці за працевлаштованих безробітних переселенців. А роботодавці, зі свого боку, мають забезпечити зайнятість таких осіб протягом удвічі більшого періоду, ніж виплата компенсації (наприклад, строковий договір укладено на 6 місяців, компенсація виплачується 3 місяці).

Варто зазначити, що відшкодування відбувається за умови оплати праці не вище середнього рівня заробітної плати, що склався у відповідному регіоні за минулий місяць. Компенсуються витрати не більше 6 місяців, але якщо йдеться про переселенців з числа категорій громадян, які мають додаткові гарантії зайнятості (особи, які мають дітей до 6 років або виховують без подружжя дітей до 14 років чи дітей-інвалідів), термін відшкодування може збільшитись на період до 12 місяців. Тривалість компенсації визначається рішенням регіональних координаційних комітетів сприяння зайнятості за погодженням з відповідними підрозділами державної служби зайнятості областей або м. Києва.

Лідерами в Донецькій області в цій роботи на сьогоднішній день є Маріупольський, Слов`янський міські та Великоновосілківський районний центри зайнятості.

Так, з початку року фахівці Маріупольського міського центру зайнятості уклали з підприємствами малого та середнього бізнесу 35 договорів щодо компенсації витрат на оплату праці за рахунок коштів Фонду загальнодержавного соціального страхування на випадок безробіття працевлаштованим безробітним з числа ВПО.

Наприклад, торгівельна мережа «Там-Там» - великий продовольчий гіпермаркет міста. Підприємство зарекомендувало себе соціально відповідальним партнером служби зайнятості. Завдяки співпраці з центром зайнятості з початку роботи підприємства, з вересня 2012 року, працевлаштовані 73 особи з числа безробітних. Крім того, підприємство надало можливість знайти місце роботи у складний час 21 переселенцю. 

ФОП В.Куталовський займається морським рибальством. Звернувся до Маріупольського міського центру зайнятості за допомогою в укомплектуванні свого рибальського судна. За направленням служби зайнятості роботодавець працевлаштував 4 безробітні особи за професіями «капітан», «механік судновий», «матрос» в т.ч. 2 ВПО з наданням компенсації зарплати.

Слов’янським міським центром зайнятості також активно ведеться робота з працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, в тому числі з наданням компенсації на оплату їх праці роботодавцям. В 2016 році укладено 33 договори про надання компенсації таких витрат роботодавцям різних галузей економіки. Так, ПП «Источник», яке спеціалізується на виробництві хлібобулочних виробів, працевлаштувало 2 ВПО, ТОВ «Трест Донбасводбуд» (діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії) – 3 безробітних ВПО. Фізична особа-підприємець Ірина Варава, яка утримує базу відпочинку у місті Святогірськ, де мешкають близько 100 внутрішньо переміщених осіб, працевлаштувала 17 ВПО.

Фахівці Великоновосілківського районного центру зайнятості цього року працевлаштували 16 ВПО з наданням компенсації роботодавцю витрат на оплату їх праці. В основному, це підприємці в сфері роздрібної торгівлі, які працевлаштували ВПО на робочі місця продавців та бухгалтерів.

Служба зайнятості допомагає знайти роботу внутрішньо переміщеним особам і надає фінансову підтримку роботодавцям, які планують зекономлені кошти направити на подальший розвиток свого бізнесу.