Мудрий Конфуцій сказав: “Знайди собі роботу до душі, тоді тобі не доведеться працювати жодного дня у житті”.  Після того, як людина знаходить своє справжнє покликання, свою пристрасть, одержимість, те, що змушує його горіти, життя поділяється на “до” і “після”. Саме  робота до душі  змушує людей створювати неймовірні, геніальні речі. Тільки уявіть, ми б могли ніколи не насолодитися творами таких великих композиторів, художників і письменників, якби вони вибрали шлях “інженера”.

А раптом, поки Ви витрачаєте час, займаючи посаду бухгалтера, касира або менеджера, в Вас вмирає Ван Гог, Еріх Марія Ремарк або Коко Шанель?

Етап №1. Знайдіть заняття, що приносять задоволення

Перед тим, як знайти своє покликання, приділіть час тому, щоб обміркувати, які заняття дійсно приносять Вам задоволення. Після того, як “мозковий штурм” завершиться, зафіксуйте свої висновки на папері, склавши список з 30 занять, що приносять задоволення. Якщо Ви надовго замислюєтесь, намагаючись відшукати такі заняття, допомогти можуть такі питання:

1) чим вам подобалося займатися в дитинстві і в підлітковому віці?

Дитині не потрібно заробляти собі на життя, проводячи по 9:00 в офісі з 10 до 19, тому в нього є сила-силенна часу для того, щоб робити те, що дійсно подобається. Спробуйте згадати, як Ви проводили час, коли були дитиною – малювали днями безперервно, ліпили з пластиліну, шили лялькам сукні. Якщо щось певне пригадати не вдається, підключіть до процесу родичів, які точно зможуть розповісти пару забавних історій.

2) що Ви не можете не робити?

Наприклад, Ви просто обожнюєте підбирати вбрання і завжди виглядати надзвичайно, любите підбирати елементи декору в квартиру або захоплюєтеся переглядами фільмів і можете годинами обговорювати переглянуту стрічку з друзями. Треба замислитися, як можна перетворити те, без чого Ви не можете уявити і дня в професію.

3) чому Ви б хотіли навчитися?

Якщо у Вас виникли труднощі з двома попередніми питаннями – спробуйте гарненько подумати над цим. Отже, складіть 5 пунктів, кожен з яких буде те, чому Ви б хотіли коли-небудь навчитися. Наступний етап – підібрати навчальні курси. Проганяйте від себе думки а-ля “Я нічому не зможу навчитися”, “А раптом це помилка?” і “Що я потім буду робити з цим?”. А що Ви будете робити, коли усвідомите, що так і не змогли знайти роботу до душі і 60 років займалися нелюбимою справою?

4) що Вам категорично не подобається робити?

Такий список також є дуже важливим так як Ви не повинні ламати себе заради роботи. Ваше завдання – знайти покликання, враховуючи свої унікальні якості і риси характеру.

Етап №2. Визначтеся, що у Вас добре виходить

Ваше завдання – відшукати те, що у Вас виходить робити краще за інших або, принаймні, не гірше за інших. Тут знадобиться група підтримки, що складається з рідних і близьких, яких потрібно попросити (або змусити) назвати 5 різних справ, з якими Ви справляєтеся “на відмінно”.

Етап №3. Знайдіть сферу інтересів

Який граніт науки Ви гризете з регулярною періодичністю? Можливо, Ви ніколи не розлучаєтеся зі спеціальною літературою, або у Вашій сумці завжди знайдеться парочка цікавих журналів? Або кожні вихідні замість походу з друзями в бар Ви обираєте тихий вечір вдома за переглядом фільмів 50-х років? Поспостерігайте за собою протягом тижня і виділіть джерела інформації, які Ви використовуєте регулярно.

Етап №4. Виключіть вплив грошового фактора

Можливо гроші і можуть бути мотивацією, але недовго, адже робота повинна приносити задоволення. Якщо людина займається справою, яка йому абсолютно не цікава, ніякі гроші не зможуть уберегти його від спаду продуктивності і пригніченості. Тепер Вам знову знадобиться блокнот і ручка, щоб записати чим би Ви займалися, якби у Вас було достатньо грошей.

Природно, кожна людина хоча б пару разів марила про незліченне багатство і уявляла, як навколо нього бігають слуги, а він, досить розвалившись на дивані, насолоджується своїм становищем. Відпочивати прекрасно, але рано чи пізно Вам це набридне, і нудьга змусить знайти собі якесь заняття. От і уявіть, чим би Ви займалися за відсутності потреби думати про те, як заробити грошей на новий диван або машину. Запишіть мінімально 10 занять Вашого безтурботного життя.

Етап №5. Підведення підсумків та вибір можливих варіантів покликання

Якщо після всіх попередніх етапів перед Вами не виявилося купи списаного паперу – повертайтеся до етапу №1, адже в цьому випадку рухатися далі безглуздо. Наступне Ваше завдання полягає в тому, щоб надати форму своїм бажанням, зрозуміти, яка сфера підходить Вам найбільше. Після того, як Ви визначитеся зі сферою, складіть список професій. Приміром, якщо у Вас лежить душа до письменництва, Ви можете бути журналістом, блогером, копірайтером, сценаристом.

Етап №6. Відчуйте професію

Для того, щоб зрозуміти “моє” або “не моє” потрібно спробувати. Все, що від Вас потрібно – хоча б раз зануритися в передбачуване покликання. Знайте, працювати і мріяти про покликання – це різні речі. Знайти роботу до душі, від виконання якої вам дійсно добре – ось Ваша мета.