Досвідчені працівники знають, що отримати першу роботу - це півсправи, необхідно ще втриматися на новому місці.

Уявімо ситуацію: Bи довго шукали шукали роботу, нарешті отримали посаду і, здається, все позаду. Вітаємо! Починається процес адаптації.

Фактично Ви потрапляєте в незнайоме середовище і період пристосування до нього може виявитися надзвичайно стресовим. Чимало роботодавців в перші дні намагаються випробувати Вас на міцність.

Необхідно розуміти: цілком нормально, що в перші півроку роботи новачок потребує допомоги старших колег. Для переважної більшості дуже важливий психологічний комфорт, і, якщо в організації, куди Ви працевлаштувалися, налагоджений процес адаптації новачків, Вам буде легко увійти в новий колектив і освоїти нові обов’язки.

Поради для новачків:

1. Не перевантажуйте себе.

Протягом перших кількох тижнів, а то й місяців Ви отримуватимете величезну кількість нової інформації від керівництва та колег. Це абсолютно нормально, що Ви не зможете охопити всю інформацію відразу.
Щоб не розгубитися і полегшити собі роботу, фіксуйте всю нову інформацію в блокнот.

2. Геть паніку!

Ви повинні бути готовими, що адаптаційний період займе від трьох до шести місяців. Відчуття того, що Ви не впишетеся в новий колектив,буває у всіх, але воно минає.

3. Будьте доброзичливим. Намагайтеся відвідувати всі збори, навіть, якщо Ви не впевнені, що те, що там відбувається, стосується Вашої роботи. Не відмовляйтеся, якщо хтось з колег запросить Вас на чашку кави або зіграти в теніс під час перерви.

4. Зведіть стрес до мінімуму .

Для зниження стресу, окрім 8-годинного сну, прогулянок на свіжому повітрі та спілкування з друзями, психологи радять не прагнути до ідеальності, адже це зажене Вас у ще більший стрес!

5. Без фаталізму.

Не варто божеволіти від думки, що Ви можете не пройти випробувальний термін. Найгірше, що може трапитися – Ви підете шукати нову роботу. Алеза плечима буде досвід, який дав випробувальний термін і Ви краще будете розуміти свої очікування, професійну підготовку і над чим варто ще попрацювати.

Вдалої адаптації і нехай ніщо не затьмарить Ваші очікування!