26 грудня 2018 року в Бахмутському міському центрі зайнятості в рамках діяльності Центру розвитку підприємництва відбувся тренінг з бізнес-планування. Семеро безробітних осіб та один підприємець-початківець отримали консультації щодо створення та ведення власного бізнесу від фахівців служби зайнятості та спеціаліста АТ «Ощадбанк».

Завідувач сектору профорієнтації Галина Сіддікі розпочала тренінг, надавши інформацію про навчальні та інформаційні додатки, направлені на підтримку підприємництва, серед яких онлайн-платформа «Прометеус», мобільний додаток «Центр розвитку підприємництва», відео-уроки із складання бізнес-плану, розроблені Донецькою обласною службою зайнятості. Учасникам тренінгу були надані рекомендації щодо основ розробки бізнес плану, адже будь-яка творча ідея для її успішної реалізації повинна бути обрамлена в чіткий, конкретний і грамотно складений план. Бізнес-план є необхідним при старті будь-якого бізнесу, незалежно від того, чи буде підприємець фінансувати його сам або ж будуть залучатися зовнішні інвестори. Актуальним питанням, порушеним на зустрічі, було питання пошуку стартового капіталу та коштів для розвитку та розширення бізнесу. Учасники тренінгу отримали поради щодо можливості отримання фінансової підтримки шляхом участі у грантових програмах. Фахівці служби зайнятості представили присутнім проект підтримки малого та середнього бізнесу Донецької облдержадміністрації, спрямований на залучення суб’єктів підприємництва до реалізації проектів у пріоритетних напрямках діяльності.

Головний економіст АТ «Ощадбанк» Павло Лущік презентував присутнім комплексну програму підтримки підприємництва «Будуй своє», створену «Ощадбанком». Головною метою програми є підтримка підприємців на різних етапах життя бізнесу. Ставши учасником програми, підприємці-початківці мають змогу безкоштовно дивитися навчальні відеоролики та отримувати консультації менторів щодо ведення власної справи, а також вирішити питання щодо пошуку стартового капіталу.

Достатньо часу було приділено питанню розширення бізнесу, що передбачає створення або збільшення кількості робочих місць. Особливий акцент присутніх підприємців було сконцентровано на додаткових фінансових стимулах, які служба зайнятості пропонує роботодавцям, які приймають на роботу зареєстрованих безробітних громадян на нові робочі місця та внутрішньо переміщених осіб на умовах строкових трудових договорів.