Бухгалтерська справа досить рутинна, але разом з тим дуже відповідальна. Саме бухгалтери проводять фінансові операції підприємства та ведуть документацію, тому на вакантні місця шукають кваліфікованих та відповідальних кандидатів.

Історія цієї професії почалась ще в Древній Індії, де бухгалтери вели облік сільськогосподарського виробництва. Сьогодні представники цієї професії знають все про фінансовий, управлінський, податковий облік та банківську справу, можуть вести бухгалтерський облік у бюджетній або приватній організації, проводити аудиторську роботу тощо.

Робочий день бухгалтерської служби складається з виконання таких завдань:

  • проведення економічного аналізу господарської діяльності і надання інформації про діяльність окремих підрозділів і підприємства в цілому;
  • розробка для підприємства облікової політики;
  • ведення обліку матеріальних цінностей;
  • нарахування заробітної плати;
  • розрахунок і сплата податкових платежів і внесків у позабюджетні фонди;
  • здача звітності в контролюючі органи;
  • виявлення резервів підприємства і джерел витрат;
  • участь у інвентаризаціях (зіставлення наявних матеріалів, коштів, розрахунків і платіжних зобов'язань за даними бухгалтерських документів);
  • ведення управлінського обліку або обліку за міжнародними стандартами.

Для того щоб ефективно виконувати всі завдання, бухгалтеру можуть допомагати певні здібності та особистісні якості, наприклад:

  • ЗДІБНОСТІ: високий рівень розвитку математичних здібностей; здатність до аналізу та синтезу, узагальненню отриманої інформації; гарний розвиток короткочасної і довгострокової пам’яті; здатність тривалий час займатися одноманітним видом діяльності (схильність до роботи з документами і цифрами), а також здатність швидко переходити з одного виду діяльності на інший;
  • ОСОБИСТІСНІ ЯКОСТІ: посидючість та терплячість; обов’язковість та відповідальність; акуратність; здатність до самоконтролю та наполегливість; педантизм у роботі; чесність.

Навіть найкращі фахівці можуть стикаються з проблемами на робочому місці. Робота бухгалтера вимагає постійного самовдосконалення, як особистісного, так і професійного, адже помилки можуть призвести до відчутних втрат для підприємства. Також варто пам’ятати про нерівномірний розподіл навантаження: у звітні періоди кількість роботи значно зростає. Все це призводить до стресів, які можуть впливати як на ментальне, так і на фізичне здоров’я працівника.

Проте є багато і позитивних моментів. Для професії бухгалтера немає ніяких вікових обмежень, адже що досвідченіше спеціаліст, то більше він цінується на ринку. Можна працювати на фрілансі або в офісі, є багато можливостей для кар’єрного росту, а якщо виникне бажання відкрити свою справу – знання бухгалтерського обліку стане великим плюсом.

Взагалі професія бухгалтера актуальна на ринку праці. Кожній, навіть маленькій компанії, потрібен бухгалтер, адже розбиратися у тонкощах законодавства самостійно буває досить складно. Спеціалісти, які знаються на бухгалтерському обліку, в Україні користуються великим попитом.

Працевлаштуватись можна буквально скрізь: у фірмах і на підприємствах будь-якого профілю і масштабу, в освітніх і медичних установах, в державних структурах і приватному підприємництві.

Якщо ви знаходитеся на початку професійного шляху, обирайте навчання за напрямком «Економіка підприємства» або «Облік і оподаткування». Для тих у кого вже є вища освіта, можна закінчити спеціальні курси з бухгалтерського обліку, наприклад, у Одеському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості проводять навчання за програмою «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних».