Дата-саентист (він же Data Scientist, фахівець з Data Science) може знайти собі роботу в будь-якій сфері: від роздрібної торгівлі до астрофізики, тому що саме він - справжній король великих даних.
Data Scientist застосовує методи науки даних для обробки великих обсягів інформації. Він будує та тестує математичні моделі поведінки даних. Це допомагає знайти у них закономірності чи спрогнозувати майбутні значення. Наприклад, за даними про попит на товари в минулому, дата-саентист допоможе компанії спрогнозувати продаж наступного року. Моделі будують з допомогою алгоритмів машинного навчання, і з базами даних працюють через SQL.
Дата-саєністи працюють скрізь, де є великі обсяги інформації: найчастіше це великий бізнес, стартапи та наукові організації. Оскільки методи роботи з даними універсальні, спеціалістам відкриті будь-які сфери: від роздрібної торгівлі та банків до метеорології та хімії . У науці вони допомагають робити важливі відкриття: проводять складні дослідження, наприклад, будують та навчають нейронні мережі для молекулярної біології, вивчають гамма-випромінювання чи аналізують ДНК.
У великих компаніях дата-саентист — це людина, яка потрібна всім відділам:
- маркетологам допоможе проаналізувати дані карт лояльності та зрозуміти, яким групам клієнтів що рекламувати;
- для логістів вивчить дані з GPS-трекерів та оптимізує маршрут перевезень;
- HR-відділу допоможе передбачити, хто зі співробітників скоро звільниться, проаналізувавши їхню активність протягом робочого дня;
- з продажниками спрогнозує попит товару з урахуванням сезонності;
- юристам допоможе розпізнати, що написано на документах за допомогою технологій оптичного розпізнавання текстів;
- на виробництві спрогнозує обладнання на основі даних із датчиків.
У стартапах вони допомагають розробляти технології, які виводять продукт на новий рівень: TikTok використовує машинне навчання, щоб рекомендувати контент, а MSQRD, який купив Facebook, — технології розпізнавання обличчя та штучний інтелект.