Повномасштабні воєнні дії на території нашої країни кардинально вплинули на життя кожного українця. В тому числі це стосується і психологічного стану.  Постійні стреси та тривожність негативно впливають на ментальне здоров'я людини та у підсумку можуть завдати значної шкоди.

Задля того, щоб уберегти українців від наслідків емоційної кризи було запроваджено Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.

В рамках цієї програми фахівці міських та районних центрів зайнятості Донеччини пройшли спеціальне навчання та розпочали проведення циклу заходів, направлених на збереження психологічного здоров’я клієнтів.

Під час вебінарів учасники отримують навички опанування стресу, вивчають техніки релаксації і зниження тривоги, дізнаються про способи психологічного відновлення, які допомагають дбати про свій внутрішній стан тощо.

Окрім цього присутні навчаються надавати першу психологічну допомогу тим, хто її потребує в кризових ситуаціях.

Заходи проходять у інтерактивному форматі. Учасники виконують різноманітні завдання, які допомагають керувати певними процесами, з метою покращення самовідчуття та відновлення контролю за власним тілом.

Робота спеціалістів Донецької обласної служби зайнятості в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» продовжується.

Супровід розробки та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативою Олени Зеленської забезпечує Координаційний центр з психічного здоров'я при Кабінеті Міністрів України за експертного партнерства та підтримки ВООЗ. Майданчиком для ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада Кабінету Міністрів України.