За даними соціологічних досліджень, 85% старшокласників хотіли б влітку підзаробити грошей на особисті потреби. І що цікаво, більшість батьків повністю підтримують своїх нащадків в прагненні бути матеріально незалежними.

Пропонуємо варіанти підробітків для школярів.

1. Промоутер.

Суть роботи - проведення різних рекламних акцій, дегустацій, роздачі пробників, флаєрів, безкоштовних газет тощо. Приймають на роботу молодь обох статей, але перевагу віддають молодим людям модельної зовнішності.

Основний плюс - робота фізично легка і досить весела. Мінусів практично немає, крім того що будуть дні, коли присісти відпочити не вдасться взагалі.

2. Мерчандайзер.

Основний обов'язок мерчандайзера - розставляти і підтримувати в порядок товару на прилавках магазина.

Плюси: робота в магазині з кондиціонером. Отримання безцінного життєвого та професійного досвіду.

Мінуси: відповідальність за товар і робота цілий день на ногах.

3. Няня.

Останнім часом школярі, надивившись закордонних фільмів, вибирають роботу няні на годину, або по-західному - бебісітера. Суть такої роботи: дівчина чи хлопець сидять з сусідської малечею, поки їх батьки займаються справами. Природно, охочіше беруть на таку роботу дівчат-старшокласниць із знайомих сімей.

Мінус такої роботи тільки один - повна відповідальність за хазяйське дитя.

4. Кур'єр.

Ця робота, пов'язана з доставкою чого-небудь з пункту А в пункт Б. Робота досить відповідальна, так як кур'єр своїм гаманцем відповідає за збереження посилки, бо він - особа матеріально відповідальна. За словами кадровиків, кур'єрами воліють наймати юнаків.

Головний плюс - досить висока зарплата, розвиток здібностей орієнтування на місцевості.

Мінуси: підвищена матеріальна відповідальність, фізичне навантаження на ноги.

Пробуйте свої сили в різних сферах!

Робота навчить організовувати свій час, стати самостійнішими, дбайливо ставитися до грошей, бути товариським і завести нові корисні знайомства!

Якщо ж у вас є сумніві щодо підходящої сфери діяльності саме для вас, звертайтеся до фахівців з профорієнтації будь-якого міського або районного центру зайнятості Донецької області. Ви отримаєте фахові консультації та рекомендації щодо вибору професійної діяльності у відповідності до результатів психодіагностичного тестування з виявлення ваших схильностей, здібностей, особистих якостей тощо.