Під час війни громадяни щодня стикаються з новими викликами та труднощами, саме тому  професійна підтримка в цей період дуже важлива для кожного.  

Фахівці Слов’янського міського центру зайнятості разом з представниками Центру громадянських ініціатив «Суспільний вимір» провели онлайн-тренінг «Протистояння стресу під час війни». Мета заходу – надання фахової допомоги людям, які потребують відновлення їх психологічного стану після пережитих життєвих стресів. Тренінг пройшов в рамках проекту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни».

Спікером виступила сертифікована фахівчиня з відновних практик та практичної фасилітації, медіаторка, психологиня Марина Акімченкова

"Зараз в першу чергу в «емоційний топ» ввійшли страх за своє життя, за життя близьких. Як пережити це все і прийняти? Ми всі чекаємо кінця війни, але важливо почати жити тут і тепер", – пояснила пані Марина на початку заходу.

У тренінгу взяли участь 45 осіб, серед яких роботодавці, безробітні особи та зацікавлені громадяни. Вони мали змогу ознайомитись з техніками вирішення проблем, заохоченням позитивної діяльності, навичкам управління реакціями, конструктивного мислення, відновленням соціальних зв’язків. Також були надані рекомендації щодо стресостійкості, запропоновані вправи на зниження нервового напруження.

Учасники тренінгу обговорили дані теми та взяли участь у практичних вправах, які, завдяки ігровій формі, допомогли ефективно засвоїти теоретичну частину заняття.

Після закінчення тренінгу учасники поділилися своїми враженнями та визначились розширити розгляд даної теми.