Сфера бьюті індустрії постійно розвивається і дивує нас своїми новинками. Багато професій цього напрямку не втрачають актуальності довгі роки. Косметик – це майстер, від якого очікують справжніх чудес, тому варто детально розглянути особливості цієї роботи.

Що робить косметолог?

Кваліфіковані працівники мають не просто виконувати прохання клієнта, а виважено визначати доцільність тих чи інших маніпуляцій, враховуючи особливості типу шкіри.

Процедури, які виконують косметики, різноманітні, а саме: догляд за обличчям, мікротокова терапія, пресотерапія, апаратне чищення обличчя, RF-ліфтинг обличчя і тіла, депіляція, масаж та багато інших.

Майстер має піклуватися не тільки про зовнішній вигляд клієнта, а і про його здоров’я, тому на першому місці – дотримання правил проведення процедур та підбору косметики.

Де навчатися?

У період навчання майбутні «скульптори краси», зокрема, вивчають косметологію, санітарію та гігієну, шкірні хвороби, основи анатомії та фізіології людини. Ця професія безпосередньо пов’язана з медициною, тому для проходження курсів необхідна хоча б середня медична освіта, без вимог до стажу роботи.

Зверніть увагу, що існують обмеження за віком: на момент закінчення терміну навчання слухачу має бути не менше 18 років.

Що допоможе досягти успіху?

Знання основ з психології, професійної етики та естетики, стилю допоможуть косметику почути і зрозуміти потреби клієнта.

А покращать якість наданих послуг такі професійні навички та особисті якості:

  • комунікабельність,
  • ввічливість,
  • акуратність,
  • охайність,
  • гарна координація,
  • гострий зір,
  • естетичний смак.

Важливий фактор професіоналізму – постійне навчання. Проходження додаткових курсів, знайомство з новими процедурами та вдосконалення техніки не тільки підвищать ваш рівень професіоналізму, а і зацікавлять нових клієнтів.

Чи легко працевлаштуватись?

Фахівці в області косметології дуже затребувані, тому що охочих піклуватися про свій зовнішній вигляд (не тільки серед жінок, а і серед чоловіків) з кожним роком все більше. Тож ринок праці може відчути брак фахівців. Сьогодні робочі місця пропонують салони краси, косметологічні клініки та косметологічні кабінети, але якщо ви впевнені у власних силах та маєте клієнтську базу – можна надавати послуги і як приватний підприємець.

Скільки отримує косметолог?

Оплата праці косметолога залежить від його кваліфікації. Спеціаліст без медичної освіти зароблятиме менше, бо не зможе виконувати деякі процедури. У досвідченого косметолога прибуток буде більшим, тому що у нього вже є своя база постійних клієнтів, яку початківцю ще тільки треба напрацьовувати.