Сьогодні в Україні гостро стоїть проблема легалізації трудових відносин та заробітної плати. На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати - у «конверті». Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку. Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу. 

Легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятості - є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органів. Вирішувати цю проблему треба спільними зусиллями і тому служба зайнятості тісно співпрацює з представниками Головного Управління Держпраці.

Завдяки конструктивному діалогу керівництва  Добропільського міського центру зайнятості та головних державних інспекторів відділу контролю західного напрямку Управління з питань праці у Донецькій області протягом поточного року було проведено 26 семінарів для роботодавців, на яких були присутні 391 роботодавець.

Семінари проводилися як у центрі зайнятості, так і у виконкомах Білозерської міської ради, Новодонецької селищної ради, Білицької міської ради, Шахівської сільської ради (ОТГ).

Запрошені роботодавці мали змогу поспілкуватися з головними державними інспекторами відділу контролю західного напрямку Управління з питань праці у Донецькій області Ковальовою Яною та Федоровою Оленою та отримати відповіді на запитання.

Головна мета інспекторів праці не штрафувати роботодавців, а  допомогти їм працювати у правовому полі, проводячи превентивно-роз’яснювальну та  профілактичну роботу з метою не допущення суб’єктами господарювання порушень норм чинного трудового законодавства. Український працівник повинен мати належний соціальний захист, гарантований державою, безпечні і здорові умови праці, достойну заробітну плату, що зумовлює соціальну стабільність в країні.

Дуже важливо, щоб роботодавці долучилися до соціального діалогу, проявили свою громадянську свідомість та забезпечили європейський підхід до вирішення питань легального оформлення трудових відносин, а наймані працівники ніколи не погоджувалися працювати без належного оформлення трудових відносин.

Легалізація ринку праці допоможе підняти стандарти життя в Україні!