Протягом трьох днів вересня фахівці Консалтингового центру Маріупольського міського центру зайнятості Софія Арзуманова та Катерина Рашевська брали участь у тренінгах щодо утворення закупівельних груп, що проводилися за Програмою розвитку ООН в Україні (ПРООН) за фінансової підтримки уряду Польщі.

Одержанні знання та вміння з бізнес-напрямку дозволять працівникам центру зайнятості на більш високому рівні проводити семінари та інші заходи з шукачами роботи, які бажають започаткувати власну справу, і підприємцями.

ПРООН започатковує ініціативу зі створення закупівельних груп у Донецькій та Луганській областях, спрямовану на підвищення сталості та зрілості місцевого бізнесу. Мета починання – налагодження стійких контактів між підприємцями, посилення та розвиток компетенції і бізнес-навичок, а також пошук шляхів забезпечення підприємців ресурсами, товарами та послугами за розумними ринковими цінами. Мова йде також про встановлення співпраці між підприємцями шляхом асоціації, співробітництва та створення галузевих та міжгалузевих закупівельних груп.

Під час тренінгу увага була приділена таким питанням як типові стратегії закупівель, аналіз купівельної сили підприємства, алгоритми формування закупівельної групи, стратегія участі фірм у закупівельних групах, бізнес-моделі закупівельної групи. Також були розглянуті економічний ефект для учасників закупівельних груп та елементи фінансового маркетингу та основи time-менеджменту.

З учасниками тренінгу працювали досвідчені тренери Владлен Сисун та Лариса Самосенок.