Будь-які зміни в житті потребують часу і сил. Пам’ятай, пошук роботи – це теж робота, яку варто планувати, виконувати систематично, дотримуватись дедлайнів. Якщо ти шукаєш роботу вперше, пропонуємо ознайомитись з етапами цього процесу та визначити для себе завдання на найближче майбутнє.

Вивчи попит на ринку праці. Ринок праці постійно змінюється, тому важливо розуміти яких саме фахівців зараз не вистачає, які вакансії вже сьогодні чекають на тебе. Очікування неактуальних пропозицій тільки забере твій дорогоцінний час.

Варто звернутись до найближчого центру зайнятості, зареєструватись на сайтах з пошуку роботи, відвідати підприємства, де б хотів працювати. Завдяки цим ресурсам та зустрічам ти зможеш визначити актуальні вакансії та зробити перший крок до працевлаштування.

Обираючи професію, ми обираємо рутину. Роботі ми віддаємо третину свого життя, тому переглядаючи вакансії, потрібно звертати увагу не тільки на престижність професії та розмір заробітної плати, а на щоденні обов’язки та завдання, складнощі, які можуть виникати під час робочого процесу.

Фокусуватися на самій посаді – хибний шлях, тому вибір має бути свідомим. Подумайте, чим би ви могли займатися щодня, як виглядає ваш ідеальний день, який графік роботи відповідає вашому ритму життя?

Скористайся послугами профконсультанта. Часто ми сумніваємось щодо свого професійного вибору або ж взагалі не знаємо з чого почати пошук роботи. Важливо розуміти чого саме ти ХОЧЕШ від роботи і що МОЖЕШ запропонувати роботодавцю. Фахівець служби зайнятості допоможе скерувати твої пошуки, скласти резюме, підготуватися до співбесіди тощо.

Підготуй якісне резюме. В інтернеті існують десятки сайтів-конструкторів, також можна скласти резюме безпосередньо на сайті з пошуку роботи, але зверни увагу на якість та достовірність інформації, яку ти надаєш.

Резюме – це документ, який має познайомити роботодавця з тобою як фахівцем, тому запам’ятай і використовуй ці правила:

  • Скорочуй! Обсяг резюме не має перевищувати 1 сторінку. Ти складаєш документ, а не пишеш роман.
  • Структуруй інформацію. Блочна система гарно виглядає та її зручно читати.
  • Редагуй резюме під конкретну вакансію. Для того, щоб не схибити, уважно читай вакансію та акцентуй увагу роботодавця на професійних знаннях і навичках, які б йому сподобались.
  • Додавай актуальну інформацію вчасно. Здобув нові навички чи змінив номер телефону? Актуалізуй резюме сьогодні!
  • Пиши без помилок, не варто також використовувати гумор і цитати.

Підготуйся до співбесіди. Навіть якщо ти дуже впевнений у своїх силах, варто ретельно готуватися, бо ми ніколи не знаємо хто ще претендує на наше місце. Вимоги до кандидата роботодавець прописав в вакансії, перечитай її та впевнись, що можеш підтримати бесіду за цими пунктами або продемонструвати професійні навички, про які зазначив в резюме. Зроби заготовки-відповіді на типові питання (мозок запам’ятовує те, що написано рукою).

Не лякайся недоречних або незручних запитань, найчастіше це елементарна перевірка твоєї стресостійкості. А для того, щоб почувати себе більш впевнено – дізнайся якомога більше про підприємство.

Не нехтуй організаційними моментами: підготуй копії всіх потрібних документів та рекомендації, наприклад, від наукового керівника; визнач місце розташування підприємства і маршрут, щоб не запізнитися на зустріч; обери діловий одяг; налаштуйся на співбесіду позитивно.

Ідеальної роботи не існує. Нажаль. Навіть найкрутіша компанія, команда чи умови праці відповідатимуть твоїм вимогам на 99%, а той 1% завжди залежить від тебе. Якщо робота тобі цікава, то «докрутити» умови праці до ідеальних зможеш тільки ти. Без активної позиції та зосередженості буде дуже складно. Період адаптації може тривати місяць або пів року, цей процес залежить від багатьох чинників: від психологічних особливостей особистості, від ставлення нових колег, від умов праці, інтенсивності навантажень тощо.

Для того, щоб швидше знайти своє місце в колективі, зверни увагу на такі рекомендації:

  • Заведи щоденник/блокнот для записів. Буде дуже багато нової інформації, можливо у тебе ідеальна пам’ять, але все ж таки краще записати.
  • Чітко визнач свої функції і обов'язки, узгодь їх з безпосереднім керівником, щоб не робити непотрібного та встигати вчасно виконувати свою роботу.
  • З'ясуй, в чому полягають обов’язки інших членів колективу, щоб ефективно взаємодіяти з іншими працівниками.
  • Є сумніви у виконанні завдання? Краще запитати, ніж допустити помилку.
  • Сприймай критику як пораду, виправляй помилки вчасно.

Надіслане резюме не гарантує запрошення на співбесіду, а зустріч з роботодавцем не завжди закінчується працевлаштуванням. Пам’ятай, якщо ти не отримав роботу – то здобув досвід ділового спілкування та нові знайомства.

Наполегливість та терпіння – твої помічники, активно дій та не зупиняйся! Робота твоєї мрії вже поруч!