Кожен студент випускник зіштовхується з проблемою вибору першого місця роботи. І головною причиною цієї проблеми є відсутність досвіду роботи. Головні питання: чим зацікавити роботодавця та що писати в резюме, якщо досвіду роботи немає?

Для початку взагалі забудьте вираз «без досвіду роботи».

Ніде - ані в резюме, ані потім на співбесіді - не пишіть і не вимовляйте цю фразу. Ви можете сказати, що у вас немає записів у трудовій книзі. Це не те ж саме, що відсутність досвіду. Вираз «без досвіду роботи» - стійкий негативний штамп. Роботодавець може взагалі більше нічого не прочитати, крім цієї фрази.

Вкажіть всі місця практики, які були під час навчання.

На даному етапі - це ваш головний досвід. Тут може бути все, що завгодно: брав участь у судових засіданнях, займався підготовкою документів в юридичних відділах декількох комерційних організацій, підготував бухгалтерський звіт за місяць, написав і опублікував сім статей на соціальну тематику. Часто роботодавець дивиться не стільки на досвід, скільки на активність, вміння та бажання розвиватися і вчитися.  Якщо у вашої дипломної роботи прикладний характер - обов'язково вкажіть тему.

Відправляйте резюме різним роботодавцям.

Елементарна відсутність вакансії може призвести до того, що ви почнете сумніватися в собі і своїх здібностях. Плюс до всього, втратите багато часу.

Секрет у тому, як правильно писати резюме, якщо у вас немає досвіду - важливо вказати не знання, а саме те, де ви їх успішно використовували. Це і є досвід.

Порівняйте: «Я знаю 500 способів підвищення доходу фірми, 300 способів підвищення віддачі капіталу і 400 основних фінансових показників».

 І другий варіант: «Після другого курсу я проходив практику на підприємстві, де за місяць розробив план, як знизити щомісячні витрати цієї конкретної компанії на 30 тисяч гривень без шкоди для якості та ритму роботи. І вони запустили план у реалізацію!»

В резюме рядок «досвід» замініть рядком «весь досвід».

Саме тут пишіть практичне застосування вашого розуму і знань - організував семінар, був ведучим на дитячому святі. Тобто все, що стосується вашої майбутньої діяльності.
 

Покажіть потенційному роботодавцю, що  ви хочете  розвиватися і готові працювати!