Перукар – це сучасна професія, яка за тисячі років кардинально змінилась і продовжує свій розвиток. Наприклад, в давнину перукарі не тільки стригли волосся, а також займались хірургією та стоматологією, виконували різні релігійні обряди тощо.
Сьогодні перукар (перукар-модельєр) – це творча професія, що потребує фундаментальної професійної підготовки. Майстри цієї справи не просто створюють нову зачіску, а змінюють образ клієнта, підкреслюють переваги і приховують недоліки обличчя відвідувача, створюють гарний настрій.
Для успішної роботи перукар повинен:
- володіти різними прийомами стрижки волосся,
- робити не тільки стандартні стрижки, але й складні, святкові зачіски та укладки,
- знати типи облич і відповідні до них зачіски,
- орієнтуватися у всьому різноманітті фарб і засобів для хімічної завивки,
- розуміти як хімічні речовини взаємодіють з різними типами шкіри і волосся,
- знати як доглядати за волоссям та консультувати клієнтів щодо домашнього догляду,
- дотримуватися техніки безпеки та санітарних норм.
Якщо ж майстер володіє ще і софт скілами, то успіх йому гарантовано. Перукар не лише стриже, але і спілкується з відвідувачем, має забезпечити максимально комфортне і приємне перебування клієнта в перукарському кріслі. Тому освоювати професію рекомендується людям комунікабельним, тактовним, делікатним і терплячим.
Крім цього для роботи у цій професії знадобляться такі риси, як естетичний смак, розвинене відчуття стилю, хороший окомір, точна координація рухів, акуратність.
Обираючи професію перукаря, потрібно розуміти, що це кропітка робота, яка вимагає постійного навчання та розвитку: потрібно знати про останні модні новинки та вивчати нові техніки.
Також бути готовим і до складних викликів: примхливі клієнти, яким складно догодити, або ж відвідувачі, що не дотримуються правил особистої гігієни.
Головний мінус професії в тому, що є високий ризик розвитку професійних захворювань: контакт з хімічними речовинами може викликати алергію, а робочий графік «на ногах» є причиною розвитку захворювань хребта, варикозу.
Якщо ви вирішили обрати цю творчу та цікаву професію, то слід визначитись і з навчальною програмою. Перукарське мистецтво викладають в коледжах, школах краси, на курсах з різною тривалістю навчання і в університетах. Також навчальні курси за професією перукар (перукар-модельєр) доступні в центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Бажання людей гарно виглядати постійно зростає, тому перукарі зажди затребувані. Звичайно, на початку необхідно віддано працювати, щоб набути досвід та створити власну клієнтську базу. Майстри, які зробили собі ім’я, мають високі заробітки, обслуговують відомих людей, беруть участь у міжнародних конкурсах.