Вільне радіо від 21.11.2023

Підприємець із Дружківки, якому на початку відкритої війни довелося закрити свій бізнес у сфері харчування, зміг відновити та розширити свою справу завдяки мікрогранту від держави. На яку підтримку можуть розраховувати підприємці — читайте у матеріалі.

Про підприємця Костянтина Гончарова, який зміг відновити бізнес завдяки державній програмі, повідомили у Донецькій обласній службі зайнятості.

Костянтин почав свою справу у сфері харчування у 2005 році, після тривалої роботи завідувачем виробництва в їдальні Дружківського машинобудівного заводу та підвищення власної кваліфікації. На початку відкритої війни чоловікові довелося поставити бізнес на паузу, як він вважав, на короткий термін. Але повернутись до роботи не виходило більш ніж рік.

Відновити роботу Костянтину дозволив державний мікрогрант у межах програми “Власна справа”. У підприємця з’явились гроші на нову техніку, яка значно спростила та розширила виробництво. Крім того, він зміг найняти до себе на роботу трьох мешканців Дружківки. Тепер він отримає компенсації від держави за працевлаштування зареєстрованих безробітних.

Хто може претендувати на участь в програмі “Власна справа”

Програму “Власна справа” впроваджують у межах державного проєкту “єРобота”. Як підкреслюють у Донецькій службі зайнятості, ініціатива покликана підтримати створення нових та розвиток вже існуючих підприємств в Україні.

На підтримку розміром до 250 тисяч гривень можуть розраховувати люди віком від 18 до 65 років, які мають позитивну ділову репутацію та бізнес-план. Дізнатись про порядок та умови участі в програмі можна за посиланням або в центрах зайнятості вашого міста.

Нагадаємо, впродовж всього 2024 року молоді люди з України, які планують навчання або дослідження, можуть податися на грант від ЄМФ. Журналісти Вільного радіо написали, хто може претендувати на цю допомогу.