Проблема  вибору професії — це здебільшого проблема школярів, адже багато з них навіть не уявляють, ким хочуть бути, і не орієнтуються у тонкощах різних професій. Як вибрати професію дитині? Ось декілька порад:

  • Батьки не повинні тиснути на дитину, майбутню професію вона повинна обрати сама.
  • Не варто вимагати від дитини в ранньому віці обрати професію і всі інші шкільні роки готуватися до неї. У маленької людини багато інтересів, і з часом вони змінюються. Дочекайтеся, поки дитина твердо не вирішить, що їй найцікавіше, і поки не доведе це своєю поведінкою.
  • Допоможіть своєму синові чи доньці.
  • У дитини може бути багато талантів, але вона не завжди знає про них. Пропонуйте своєму чаду різні цікаві заняття, гуртки, секції. Нехай приміряє на себе різноманітні ролі. Чим більше спробує, тим більше талантів зможе відкрити. Але силоміць змушувати займатися чимось не треба.
  • Коли у дитини з’явився стійкий інтерес до якого-небудь заняття чи області науки, закріпіть його. Для цього пропонуйте навчальну літературу, диски, фільми. Розмовляйте з дитиною про її інтереси, пропонуйте професії, в яких вона зможе їх розвинути. Розповідайте своєму синові або дочці про різні професії, нехай вони дізнаються більше і виберуть те, чим дійсно захочуть та зможуть займатися.