- Вибір професії краще зробити в старших класах середньої ланки, тоді залишиться час на підготовку до майбутньої професії. Крім того, у багатьох школах в старших класах починається профільна освіта.
- Тверезо оціни свої «хочу» і «можу». Постарайся знайти ту професію, в якій найкраще будуть поєднуватися твої бажання і можливості.
- Почитай інформацію про ті професії, які будуть затребувані до кінця твого професійного навчання. Такі прогнози роблять аналітики і їх можна знайти в Інтернеті. Обирай із затребуваних професій, тоді питання: «як влаштуватися на роботу?» не стане для тебе проблемою.
- Не бійся вибирати те, що ти хочеш. Якщо бабуся, дідусь, мама і тато — медики, а в тебе до цього душа зовсім не лежить, не піддавайся на вмовляння. Пам’ятай — тобі з цією професією жити, а не їм.
- Пройди декілька тестів на профорієнтацію. Вони допоможуть виявити ті області діяльності, в яких ти досягнеш найбільших успіхів. Тести можна знайти в Інтернеті або у школі, наприклад, у шкільного психолога. Якщо професія або кілька професій обрані, пошукай людей, які вже працюють у цій сфері і поговори з ними. Так ти отримаєш погляд на професію зсередини, дізнаєшся не тільки її плюси, але й мінуси.