В період запровадження карантинних обмежень всі зіткнулися з новими реаліями на ринку праці: наявних працівників роботодавці перевели на дистанційну роботу або відправили у відпустки власним коштом, а пошук нових співробітників дещо загальмував. Тому всі, хто зараз знаходиться в пошуку роботи, бояться так нічого і не знайти. Проте ми пропонуємо декілька способів, що допоможуть вам пристосуватися до нових реалій та зробити свої пошуки успішними.

Виділяйтеся

Коли конкуренція на ринку праці висока, потрібно проявляти креативність та намагатися привернути увагу роботодавця до своєї кандидатури, тому у нагоді вам стане відеорезюме. До того ж воно дасть HR-менеджеру краще розуміння про пошукача роботи, як про професіонала, а значить заощадить час для вас обох. Але пам’ятайте, що резюме у відеоформаті потрібно готовити набагато ретельніше друкованої версії, тому вам знадобиться більше часу та сил. Якщо ви зробите його нашвидкоруч, то зробите собі лише гірше. Тож, перш ніж вирішите створити відеорезюме, добре подумайте.

Для створення відеорезюме ви можете звернутися за допомогою до фахівців з профорієнтації міських та районних центрів зайнятості Донецької області.

Також не варто забувати про супровідний лист. У ньому коротко викладіть свою мотивацію працювати саме у цій компанії у цей складний період. Запевніть роботодавця, що на вас не вплинула масова паніка та ви готові продуктивно працювати за будь-яких умов.

Проявляйте ініціативу

Не соромтеся проявити ініціативу та самому зателефонувати HR-у. Спочатку обов’язково поцікавтеся, чи зручно йому розмовляти та чи потребує компанія зараз фахівців. Якщо отримаєте позитивну відповідь, запропонуйте рекрутеру переглянути резюме та продовжити розмову далі.

Спілкуватися у відеоформаті можна за допомогою популярних програм Skype, Viber, (якщо і у вас, і у рекрутера смартфони на базі iOS), Facebook Messenger.

Співбесіда

Якщо компанія працює у звичному режимі і вас запрошують на співбесіду в офіс, не поспішайте погоджуватися. Запропонуйте провести інтерв’ю в онлайн-режимі. У сучасному світі розвинених технологій ніщо не заважатиме поспілкуватися з роботодавцем без особистого контакту. До того ж такі способи зараз активно підтримують у більшості компаній.

Пам’ятайте, що до онлайн-співбесіди також потрібно готуватися, навіть більше, аніж до звичайної. Адже тут вам необхідно потурбуватися про задній план: він має бути нейтральним, без килимів на стінах та брудного посуду в раковині. Також не забувайте про фоновий шум: не має бути чутно ані музики, ані телепередач, ані ваших улюблених серіалів, ані дітей чи інших членів сім’ї. Створіть максимально ділову обстановку, домашній халат змініть на звичний для офісу одяг та не забувайте посміхатися в камеру свого монітору.

Важливі запитання

Не забудьте поставити роботодавцеві ряд важливих запитань з огляду на карантинні обмеження. Обов’язково поцікавтеся, як зараз проходить діяльність компанії (вимірювання температури на вході, частота прибирання, наявність дезінфекторів для рук, медичних масок). Ці прості запитання дадуть вам зрозуміти, чи цінують у компанії працівників, незалежно від наявності карантину.

Головне на сьогоднішній момент – це збереження здоров’я, тому всім нам необхідно пристосовуватися до нових умов.