Це людина, яка знає про всі ліки. Тобто, він може з впевненістю та відповідальністю назвати область застосування того чи іншого препарату, його хімічний склад, взаємодію з іншими речовинами, протипоказання і побічні ефекти від прийому. Такий фахівець підбере, якщо потрібно, аналог, пояснить, як правильно приймати медикаменти.

Фахівець даного напрямку зобов’язаний приймати товар в аптеці, розташовувати його на вітрині логічно і красиво, займатися веденням документації, продавати лікарські засоби і консультувати покупців щодо їх прийому, дозування, сполучуваності або протипоказань.

Професія фармацевт передбачає навички роботи з комп’ютером, володіння інформацією щодо терміну придатності товару, а також грамотною мовою, необхідної, щоб чітко відповісти покупцю на його питання.  Далеко не всі фармацевти працюють в аптеках. Робота багатьох з них пов’язана з виробництвом лікарських засобів на спеціалізованих заводах.

Переваги

  • Плюси фармацевтичної справи починаються з того, що вона реально цікава. Тобто, якщо людині подобається хімія, розбиратися в тонкощах впливу різних зіль на людський організм справді захоплююче.
  • Фармацевти необхідні в кожній аптеці. Спеціальність отримати нелегко, але й затребуваність даних працівників – один з безперечних плюсів цієї справи.
  • Умови праці досить комфортні: чисті, світлі і теплі приміщення.

Недоліки

  • Багато часу доведеться витратити на отримання освіти. Якщо зупинитися на посаді фармацевта – медичний коледж навчає 4 роки. Провізору необхідно отримувати знання 6 років і рік провести в інтернатурі.
  • Складність отримання знань для деяких відноситься до мінусів професії.
  • Велику частину часу фахівці проводять на ногах, а вони втомлюються, болять, набрякають і вимагають перепочинку, яку дати їм неможливо під час роботи.
  • Постійна зосередженість, необхідність робити свою роботу точно і скрупульозно стомлює.
  • Однозначний мінус – високий ризик заразитися вірусними інфекціями від відвідувачів аптеки.
  • Робота на виробництві передбачає позмінну працю, і вас не мине потреба виходити і в суботу, і в неділю, і в свята.

Освіта

Освіту за спеціальністю «Фармацевт» можна отримати в медичному університеті, в медичному коледжі.

Кар’єра

  • Фахівець  може стати завідувачем аптекою, може отримати більш високу посаду на виробництві. А якщо отримати вищу освіту, то вийде перейти на посаду провізора, якому відкриваються більш широкі можливості. А якщо у вас є комерційна жилка, то Ви можете відкрити свій власний фармацевтичний бізнес.