Професія інженер-механік багатогранна, фахівець цієї сфери може працювати як на СТО, так і на виробництві дитячих іграшок.  Світ невпинно рухається вперед. Щодня з'являються нові механізми і пристосування, здатні полегшити людям життя. Робота інженера-механіка  полягає в тому, щоб конструювати нові механізми. Саме інженери є тією силою, яка  рухає прогресом, змушуючи світ змінюватися. Але на цьому їх обов'язки не закінчуються. За розробленою технікою необхідно постійно стежити, так як без правильного регулювання і своєчасного техобслуговування механізми швидко ламаються. Подібне може призвести до небажаних проблем, а іноді навіть поставити під загрозу життя людини. Тому на будь-якому виробництві є інженер-механік, який відповідає за технічну складову. 
На жаль, будь-яка машина рано чи пізно виходить з ладу, незалежно від того, як дбайливо до неї ставилися. І для її ремонту знову ж таки потрібна допомога механіка. Тільки він зможе визначити причину поломки, а потім запропонувати можливі засоби її налагодження.

Освіта

Щоб отримати диплом інженера-механіка, потрібно закінчити вищий навчальний заклад. Вступити туди можна після 11 класів, або навчалася в технікумі. Математика і фізика є обов'язковими предметами, тому при вступі потрібно скласти іспити за ними. Але для початку майбутні фахівці повинні вибрати напрямок для навчання і лише потім шукати відповідний вищій навчальний заклад. Так, в одних закладах можна здобути професію інженер-механік автотранспорту, а в інших – спеціаліст по проектуванню гідрологічного обладнання. Тому перш, ніж прийняти остаточне рішення, необхідно добре поміркувати. Адже від вибору буде залежати майбутнє місце роботи. 
Особистісні якості якими повинен володіти  майбутній фахівець

  • Любов до точних наук. Математика, фізика, креслення – ці дисципліни будуть супроводжувати механіка протягом всієї його кар'єри. І тільки маючи пристрасть до них, можна стати справжнім професіоналом.
  • Математичний склад розуму.  Інженер повинен володіти хорошими аналітичними здібностями, щоб прораховувати всі формули. Але не варто забувати і про креативності, адже саме завдяки їй світ побачив безліч нових винаходів.
  • Відмінна пам'ять. Хороший спеціаліст повинен зберігати у своїй голові безліч інформації, інакше професійних помилок йому не уникнути.
  • Витривалість і терпіння. Години, проведені за створенням схем, нічні дзвінки на підприємство із-за чергової поломки, довгі пошуки її причини – все це звичні будні інженера-механіка.
  • Комунікабельність. Інженер-механік – це керівна посада, в його підпорядкуванні знаходяться слюсарі, електрики, токарі і так далі. Враховуючи це, людина цієї професії повинна вміти грамотно розподіляти обов'язки між робітниками, а також бути гідним прикладом для них. Що стосується решти, то вимоги до кандидатів на цю посаду можуть змінюватися в залежності від виду виробництва.

Місце роботи та кар'єра інженера

З кожним днем кількість механізованих підприємств тільки зростає, тому молодим фахівцям не варто переживати щодо майбутнього місця роботи. Але їм слід пам'ятати, що нова техніка має більш складну конструкцію, а значить, потрібно вивчати свій предмет більш поглиблено. Також багато підприємств використовують у своїй роботі закордонні машини. Враховуючи це, інженер-механік повинен бути готовий до того, що доведеться використовувати інструкції, написані іноземною мовою.