Сіті-фермерство – один з основних елементів, з яких складаються міста для життя. Міські ферми на дахах багатоповерхівок вже давно популярні у США та Європі, але в Україні цей напрям ще в дивину. Однак, найближчим часом ситуація в цій галузі докорінно зміниться, і професія буде затребуваною у нашій країні. На перших порах міське фермерство буде розвиватися у великих містах, тому що тут є необхідні умови для вирощування продуктів харчування. 

Сіті-фермери створять унікальне міське середовище і допоможуть у вирішенні проблеми виробництва еко-продуктів та їх реалізації без витрат на логістику і дистриб’юторів.

Вчені вважають, що розвиток цієї професії призведе до появи безвідходного виробництва, де їжа і енергія будуть продукуватись з вирощуваних в місті рослинних культур, а сміття перероблятимуть в нові ресурси. Світ сьогодні бореться вже не стільки за перетікання енергетичних і природних ресурсів, а

Які ж переваги сіті-фермерства?

По-перше – це показник придатності території до проживання.

По-друге – запит на використання інноваційних рішень. Зелена економіка – це точка, де сходяться підвищені вимоги до палива, нові системи освітлення і транспортування, нові сорти рослин тощо.

По-третє – сіті-фермерство знижує кількість невикористовуваних приміщень і земель і таким чином впливає на безпеку міського середовища.

По-четверте – покращує екологічну ситуацію: якщо їжу виробляють в місті, то фермерам не потрібно витрачати час та кошти на послуги постачання, вони працюють в своєму мікрорайоні.

Однією з головних функцій міського фермерства є поширення інновацій: автоматизація догляду, гідроізоляційні системи, сучасні біотехнології та сортові випробування для відбору придатних сортів і нові освітлювальні рішення для вирощування рослин.