Вихователь займається освітою дитини: її вихованням, навчанням і розвитком. Проводить зарядки, заняття з розвитку мовлення, навичок усного рахунку, читання, малювання, ліплення, природознавства.

Розвиває у дітей увагу, пам'ять, мислення, кмітливість, ініціативність,навички спілкування. Знайомить з етичними і естетичними нормами поведінки в суспільстві.
Організовує проведення часу дітей: ігри, щоденну прогулянку, інші заходи відповідно до режиму дня. Несе відповідальність за життя і здоров'я дітей.

Особисті якості

Для успішного оволодіння цією професією людина повинна бути уважною, відповідальною, чуйною, тактовною, товариською, терплячою, проявляти схильність до роботи з дітьми. Бажано мати хорошу пам'ять, увагу, високі комунікативні здібності.

Потрібні загальна культура й ерудованість, грамотна й виразна мова, добре поставлений голос й уміння управляти колективом.

Також необхідні стресостойкість, вміння контролювати свою поведінку і емоції, міцна нервова система. Робота вихователя хоча і не супроводжується підвищеними фізичними навантаженнями, проте протікає в умовах постійного психоемоційного напруження.

Освіта

Вихователь повинен мати знання з педагогіки, психології, основ безпеки життєдіяльності, надання першої допомоги, етики та естетики, змісту і принципам організації дошкільного виховання.

Знати методики навчання і розвитку дітей, вміти організовувати їх пізнавальну діяльність.

Спеціальність"Дошкільна освіта" можна отримати в педагогічних коледжах та в вищих начальних закладах.

Зазвичай за час навчання людина освоює не лише професію вихователя, а й одну додаткову спеціалізацію на вибір: керівника образотворчої діяльності, фізичного виховання, логопеда, дитячого психолога, викладача англійської мови для дошкільнят.

Місце роботи та кар'єра

Вихователь може працювати дитячому садку: у групі, спортзалі, також на повітрі, на території для прогулянки. Робочі місця є в дитячих дошкільних установах, розвиваючих центрах, приватних дитячих садках.

Можливості для кар'єрного зростання залежать від:

  • підвищення рівня освіти;
  • рівня кваліфікації;
  • стажу роботи.

Вихователь може бути:

  • вихователем - методистом;
  • завідуючим дитячим садком.

Можна зайнятися підприємництвом, наприклад, створивши приватний дитячий садок або розвиваючий центр.