Профорієнтаційна робота – це невід’ємна складова діяльності фахівців Слов’янського міського центру зайнятості. Для того, щоб зробити процес роботи привабливим та цікавим для школярів, в цій роботі використовуються технічні та мультимедійні засоби, сучасні розробки.

19 січня 2018 року фахівці Центру зайнятості провели виїзний профорієнтаційний захід під назвою «Ринок праці України: професії сучасності та майбутнього» у Бібліотеці філії № 5 КЗ «ЦСПБ м.Слов'янська» з учнями 10-х класів ЗОШ № 4. 
Протягом заходу фахівці Центру зайнятості ознайомили дітей з переліком актуальних професій міста та району, використавши для цього Барометр професій, створений на підставі аналізу ринку праці у лютому поточного року. Після цього розповідь торкнулася професій, що стануть актуальними в найближчому майбутньому, та сфер діяльності, що будуть розвиватися з неминучою швидкістю. В цьому допоміг Атлас нових професій, який викликав непідробну зацікавленість у школярів.
Також учням було запропоновано пройти психодіагностичне тестування професійної спрямованості за методикою Голланда. Якщо результати цього тесту не будуть задовольняти запитам школярів, вони зможуть звернутися до профконсультантів Слов’янського міського центру зайнятості для проходження більш розширеного варіанту тестування та компетентної інтерпретації результатів.
Наприкінці заходу учні змогли поставити питання, що цікавлять їх найбільш всього та розглянути друковані матеріали з корисною інформацією щодо вибору професії.