Завдання профорієнтаційної роботи - виявити спрямованість особистості в будь-якій професійній діяльності, визначити здібності, професійні якості, таланти та зрозуміти в яких областях вони знайдуть своє застосування. Зараз ми бачимо, скільки молодих людей працюють не за отриманою спеціальністю, а це свідчить, що ресурси держави і батьків витрачені неефективно. Тому профорієнтація школярів має розпочинатися якомога раніше. Це допоможе дітям визначатися зі своїми інтересами, надасть можливість сформувати свої уявлення про професії та обрати напрями подальшого навчання.

З цього приводу 20 березня для учнів 8, 9, 11 класів загальноосвітньої школи №5 відбулися профорієнтаційні уроки, під час яких школярі дізналися про актуальні професії на ринку праці, ознайомилися з професіями майбутнього, отримали інформацію про вимоги до сучасного робітника.

Профконсультантом Краматорського міського центру зайнятості був презентований оновлений сайт Державної служби зайнятості та новітня розробка служби – мобільний додаток для системи Андроїд «Центр професійної орієнтації», продемонстровані відео ролики соціального направлення. Обговорення мотивів вибору професії та знайомство з формулою «Хочу. Можу. Треба» допоможе школярам здійснити свій вибір обґрунтовано та усвідомлено.

Учасники заходу були проінформовані про послуги служби зайнятості, можливості проходження он-лайн тестування, також присутні були запрошенні відвідати Краматорський міський центр зайнятості для отримання індивідуальних профконсультації.