Проведення виїзних акцій центру зайнятості та профорієнтаційних уроків в загальноосвітніх школах міста – один з головних напрямків роботи фахівців Краматорського міського центру зайнятості. 

В черговий раз, 12 лютого, для одинадцятикласників загальноосвітньої школи №1 проведено профорієнтаційний урок. Мета: надати всебічну інформацію про стан ринку праці нашого регіону, послуги служби зайнятості для старшокласників та проінформувати підлітків про новітні послуги, зокрема навчити користуватися мобільним додатком “Центр професійної орієнтації”.

“Вибір майбутньої професії – складне завдання, тому що від того, наскільки правильно ми оберемо професію, буде залежати, яке місце в суспільстві ми будемо займати”, - підкреслила профконсультант і проінформувала школярів про актуальні на сьогодні професії в нашому місті та регіоні. Завдяки оновленому барометру професій хлопці та дівчата зрозуміли, які напрямки навчання слід обирати, щоб отримана професія була затребувана в нашому місті.

Також увагу було приділено помилкам, які допускають учні, орієнтуючись не на свої бажання і здібності, а на думки інших (тиск з боку батьків, родичів, вибір професії ”за компанію”, наслідування героям кіно і телесеріалів). Завдяки слайд-презентації школярі познайомилися з формулою “Хочу. Можу.Треба.”, а фахівець центру зайнятості зауважила, що при виборі майбутнього шляху потрібно враховувати не лише бажання і свої можливості, а також потребу на ринку праці. 

Школярі із цікавістю сприйняли можливість скористатися безкоштовним додатком на ANDROID “Центр професійної орієнтації”. Деякі з них відразу встановили його на свій смарфон та пообіцяли у вільний від уроків час познайомитися з усіма можливостями мобільного додатку.

Маємо надію, що отримана старшокласниками інформація буде для них не тільки цікавою, але й корисною, а поради фахівців будуть використані при виборі майбутнього професійного шляху.