Сьогодні за допомогою гаджетів ми можемо купити каву, замовити таксі, сплатити за комунальні послуги, пройти навчання чи поспілкуватись з друзями у відео форматі. Допомагають нам в цьому IT-фахівці, які щодня створюють та впроваджують десятки нових програм і сайтів.
Напрямків роботи в ІТ-сфері багато, проте професія тестувальника програмного забезпечення (QA) суттєво відрізняється від інших.
QA або тестувальник програмного забезпечення – це фахівець, який тестує готове програмне забезпечення з точки зору експерта і звичайного користувача. При виявленні помилок QA може їх виправити, якщо дозволяють його фахові компетенції, або повернути розробнику на доопрацювання.
До основних обов’язків тестувальника входить:
- виявлення технічних помилок коду;
- визначення зручності та компактності інтерфейсу.
Тестувальники мають в комплексі розуміти систему програмного забезпечення та добре володіти англійською мовою ІТ, щоб досконало прочитати технічну документацію, чітко розуміти бажання замовника.
Сьогодні тестувальники ПЗ отримують все більше замовлень. Вважається, що ця професія є найбільш затребуваною на сучасному ринку ІТ. Фахівці отримують гідну оплату праці та можуть працювати з дому у будь-якій компанії світу (в IT-компаніях, що розробляють програмне забезпечення та інтернет-сайти, або в організаціях, що впроваджують власні системи автоматизації).
Для того, щоб отримати таку актуальну професію, не потрібно довго вчитись. Організатори курсів запевняють, що за 3-5 місяців завзятого навчання можна отримати необхідні знання, опанувати термінологію, «набити руку» в практиці написання тестів під кожне окреме програмне забезпечення. Багато компаній вважають за краще впроваджувати власні навчальні курси, що допомагає їм бути впевненими у своїх тестерах.
Для тих, хто хоче навчатися у державному закладі, варто звернутись до Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості, де було запроваджено курс «Тестування програмного забезпечення» у 2022 році.
Також варто зазначити, що крім переваг є і недоліки в роботі QA:
- сидяча робота за комп’ютером негативно впливає на здоров’я;
- на ринку праці постійне зростає конкуренція серед представників цієї професії;
- роботодавці віддають перевагу претендентам з досвідом роботи, а отримати його не так просто.
Отже, якщо ви вирішили стати професіоналом в сфері тестування ПЗ, вам варто докласти багато зусиль, а досягти успіху допоможуть такі знання та навички:
- загальні знання мов програмування;
- базові знання англійської мови;
- вміння працювати з командним рядком;
- математичні здатності;
- знання методології Agile;
- знання UI/UX (дизайн інтерфейсів);
- знання SDLC (життєвий цикл програмного забезпечення);
- знання основ баз даних SQL;
- вміння створювати короткі звіти, фокусуючись на деталях;
- логічне мислення та вміння аналізувати;
- витримка та концентрація уваги;
- гарна пам’ять;
- вміння працювати с декількома задачами одночасно.