Один із найкращих способів привернути увагу потенційного роботодавця — надіслати йому відеорезюме. Ролик чудово доповнить текстове резюме, допоможе обійти інших кандидатів і, зрештою, здобути посаду.  Відеорезюме - це коротка розповідь про себе, знята на камеру. На відео кандидат пояснює, чому його варто найняти та яку користь він принесе компанії. Зазвичай відеорезюме надсилають задля того, щоб виділитися з натовпу та потрапити на співбесіду.
Зараз, коли компанії переходять в онлайн і шукають фахівців на віддалену роботу, відеорезюме може здорово виручити. Кандидатам воно дозволяє більше розповісти про себе спілкування з рекрутером. Роботодавцю — побачити здобувача та оцінити його комунікативні навички, не зустрічаючись із ним особисто.

Хороше відеорезюме однозначно збільшує шанси на успіх. Як мінімум, вас запам'ятають і внесуть до бази. Але, щоб воно стало помічником у пошуку роботи, потрібно добре підготуватися до зйомки і врахувати багато деталей.

Як зняти відеоролик, щоб він став вашою візитною карткою?

  1. Чи не затягуйте. Тривалість відео не повинна перевищувати 1-2 хвилини. Цього достатньо, щоб висловити основні думки і не набриднути.
  2. Будьте послідовні. Розділіть виступ на 3 частини: початок, середину та кінець. Почніть із вітання, озвучте вакансію, на яку претендуєте, та розкажіть про себе. Всередині ролика перерахуйте, що ви можете зробити для компанії. В кінці подякуйте за увагу та залиште свої контакти.
  3. Розкажіть про успіхи. Подумайте, яка інформація вплине на вибір на вашу користь. Це можуть бути здобутки на попередньому місці роботи. 
  4.  Оволодійте увагою. Згідно з дослідженнями, у перші 15-30 секунд глядач вирішує, дивитися відео далі чи вимкнути. Зрежисуйте відеозвернення так, щоб у цьому інтервалі прозвучало головне, що змусить роботодавця доглянути ваш ролик.
  5. Розповідайте все другові. Під час зйомок уявіть, що перед вами камера, а ваш друг. Це допоможе розкритися і зняти стислість.
  6. Слідкуйте за жестами. Якщо записуєте відео стоячи, постарайтеся рівно стояти на двох ногах, не розгойдуючись. Якщо знімаєте ролик сидячи - стежте за рухами, вони не повинні бути метушливими. Наприклад, не варто постійно виправляти зачіску — це видає хвилювання.
  7. Керуйте голосом. Коли ми нервуємо, часто говоримо голосніше, тараторим, голос сипить і зривається. Намагайтеся заспокоїтися, щоб голос звучав якомога нижче.
  8. Говоріть простіше. Ваша мова має бути грамотною та простою одночасно. Уникайте складних термінів та мовних оборотів. Що простіше ви розповісте про себе, то більше шансів, що вас помітять.
  9. Одягніться зручно і до місця. Для запису постарайтеся вибрати зручний одяг, щоб ніщо не сковувало ваші рухи. При цьому вбрання повинне відповідати фону. Діловий костюм добре виглядатиме в офісній обстановці. Якщо знімаєте відеорезюме вдома, доречніше одягти щось у стилі smart-casual. При цьому врахуйте – будь-які блискітки та прозорі елементи дуже помітні у кадрі.
  10. Налаштуйте світло та камеру. Знімаючи відео вдома, постарайтеся наблизити його до професійного, наскільки це можливо. Як локація підійде робочий стіл або стіна нейтрального кольору. Для фону можна натягнути однотонне полотно. У приміщенні виставте освітлення та переконайтеся у справності техніки. Поставте камеру на штатив, щоб зображення не смикалося.