21 травня у Покровському міському центрі зайнятості за участі начальника Покровського бюро правової допомоги Вікторії Гордієнко відбувся семінар для людей з інвалідністю.

«Згідно законодавства, особи з інвалідністю мають право на працевлаштування, враховуючи свій фізичний стан, медичні рекомендації, освіту та стан ринку праці», - розпочала семінар фахівець з питань зайнятості Покровського міського центру зайнятості  Тетяна Левченко. Вона ознайомила присутніх з послугами служби зайнятості з профорієнтації та професійного навчання, вакансіями для осіб з інвалідністю, надала інформацію про стан ринку праці та перспективи його розвитку, консультації щодо гарантій держави у сфері зайнятості.

Вікторія Гордієнко розповіла про те, що права громадян на працю закріплені ст.43 Конституції України, у якій визначено, що «кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується». Обов’язком роботодавців є надання людині з інвалідністю роботи, передбаченої ст.172 КЗпП, зокрема держава гарантує таким людям можливість вести повноцінний спосіб життя згідно їх індивідуальних здібностей та інтересів.

Учасники обговорили різні аспекти життя осіб з інвалідністю, від навчання до соціального та правового захисту. Кожен отримав інформацію щодо соціального захисту людей з інвалідністю в Україні. На всі запитання учасники отримали кваліфіковані відповіді.