В епоху цифрових технологій, коли все відбувається блискавично, процес проходження співбесіди також модернізовано. Сьогодні торкнемося одного з найпопулярніших і класичних варіантів - співбесіда по телефону.

Менеджери з персоналу багатьох компаній, все частіше пропонують провести телефонну співбесіду, через те, що так вони зможуть поспілкуватися з набагато більшим числом кандидатів, ніж якби призначили їм особисту зустріч в офісі роботодавця. Такий підхід вимагає особливої підготовки з боку здобувача, щоб під час телефонного інтерв'ю не було незручних пауз і запинок.

Телефонне інтерв'ю має свої плюси і мінуси:

- з одного боку роботодавець не бачить Вас в обличчя і йому складно зрозуміти, що Ви з себе представляєте.

- з іншого боку Вам не потрібно одягати костюм і їхати на інший кінець міста, Ви можете сидіти в своєму улюбленому домашньому кріслі в піжамі під час співбесіди.

1. Цю пораду Ви могли часто бачити в багатьох тематичних статтях, але вона дійсно важлива - зайдіть на сайт роботодавця і зберіть всю доступну інформацію про компанію. Це Вам допоможе на співбесіді, особливо коли рекрутер попросить Вас розповісти про те, що Ви знаєте про компанію, а вони це люблять питати. І що найголовніше, прочитайте ще раз вимоги до вакансії, адже саме на їх основі Вас будуть оцінювати для бажаної посади.

2. Візьміть блокнот і запишіть всі важливі моменти, які Ви можете забути під час співбесіди. Яка б не була співбесіда, людині властиво відчувати страх, а це обмежує здатність тримати всю важливу інформацію в голові. Тому перестрахуйтеся і тримайте перед собою аркуш з ключовими питаннями під час телефонного інтерв'ю.

3. Зателефонуйте своїм рідним або знайомим і попросіть дати оцінку Вашій промові під час телефонної розмови з ними. В першу чергу перевірте чи немає спотворення голосу або перешкод, викликаних Вашим телефоном. Може Ваш голос звучить надто м'яко або швидкість мови занадто швидка, що особливо актуально під час хвилювання.

4. Знайдіть затишне містечко в своїй квартирі, де Вас точно ніхто не потурбує під час співбесіди по телефону. Переконайтеся, що телевізор або радіо не створюють звукового фону на задньому плані, який буде заважати Вашому співрозмовнику. Багато рекрутерів відзначали, що звук музики, що грає або домашніх тварин їх сильно дратував, коли вони проводили співбесіду по телефону з кандидатом на вакансію.

5. Коли настане момент і рекрутер скаже, що Ви можете задати йому питання, які вас цікавлять, Ви повинні бути готові до цього. Часто трапляється, що здобувач під час співбесіди розгублюється і починає ставити дурні питання, тому що все забув. Підготуйте заздалегідь список питань до роботодавця, щоб не трапилася подібна ситуація.

6. Те, як звучить Ваш голос, впливає на враження рекрутера про Вас. Переконайтеся, що у Вас життєрадісний і не втомлений голос, навіть не дивлячись на те, що рекрутер задає Вам ті ж самі питання, на які Ви відповідали вже десятки разів на інших співбесідах.

7. Всі ми любимо використовувати сервіси миттєвих повідомлень і чати. Багато з цих програм видають різні системні звуки і оповіщення. Буде негарно, якщо під час телефонної співбесіди на задньому плані Ваш співрозмовник буде чути щось подібне, тому вимкніть комп'ютер або вимкніть інтернет під час телефонного інтерв'ю.

8. Обов'язково продумайте свою промову, можливо під час тренування Ви помітите свої помилки або зрозумієте про що ще можна поговорити з роботодавцем.

9.  Зачекайте поки Ваш співрозмовник перший покладе трубку.