Кожного дня при наданні послуг клієнтам фахівці Маріупольського міського центру зайнятості спрямовують свої зусилля на соціально-психологічну та професійну адаптації маріупольців, відновлення та вдосконалення їх професійних навичок і умінь шляхом надання профорієнтаційних послуг, підвищення їх мотивації до праці.

З цією метою 8-9 листопада був проведений тренінг для безробітних осіб на тему «Профорієнтація як шлях до адаптації в нових громадах». До розгляду проблем адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб були залучені професіонали: Тетяна Вейдер –викладачка кафедри маркетингу та бізнесу-адміністрування Приазовського державного технічного університету, бізнес-тренерка Авторської бізнес-школи, координаторка напрямку профорієнтації ГО «Дівчата» та Олена Захарова – психолог–травмотерапевт, консультантка з профорієнтації.

Метою тренінгу було обговорення і спільний пошук шляхів подолання наслідків вимушеного переміщення серед маріупольців, мотивації до самостійної праці, перенавчання та інтеграції на ринку праці нової територіальної громади. Разом з тренерами учасники заходу відкривали «двері у майбутнє», шукали складові успіху, вчилися пізнавати себе сучасного, проходили опитування про «сильні та слабкі» сторони особистості тощо.

Для підготовки до свідомої зміни професійної діяльності  було проведене профорієнтаційне тестування, за результатами якого кожен отримав рекомендації тренерів щодо майбутньої траєкторії професійної руху.

Адаптація внутрішньо переміщених осіб значною мірою залежить від готовності людини прийняти переміщення,  не втратити автономність та ідентичність. Травматичні події можуть викликати різні поведінкові особливості, почуття, які важливо відслідковувати та адекватно допомогти пережити, проявити й пропрацювати їх. В цьому учасникам тренінгу допомагала психологиня Олена Захарова, яка спробувала розібратися в суті проблем та надати корисні поради кожному учаснику.

Маріупольський міський центр занятості продовжує цикл кейс-практикумів «Соціальний захист та реінтеграція ВПО. Правові питання», які мають сталий попит серед маріупольців та вже стали для них своєрідним ресурсним середовищем, що допоможе пережити травму й адаптуватися до нових умов.