Своє майбутнє більшість зі школярів пов’язує з цікавою, престижною роботою, яка допоможе реалізувати себе як особистість, досягти матеріального добробуту та економічної незалежності. Для цього необхідно, перш за все, правильно обрати професію.

Саме для надання всебічної допомоги та професійних консультацій при виборі майбутнього професійного шляху протягом тижня для учнів випускних класів міських ЗОШ № 17, 51, 19, 30, 48, 63, 64 фахівцями Маріупольського міського центру зайнятості проводилась низка профорієнтаційних заходів.

Школярам розповіли про важливість розуміння змісту різних професій та вимог, які вони висувають до претендента. Учні дізналися про основні критерії вибору сфери діяльності та пройшли профдіагностичне тестування на визначення підходящої професії. Підліткам розповіли про сучасний ринок праці, презентували «Атлас нових професій» та мобільний додаток «Центр професійної орієнтації».

Сучасна молодь нерідко обирає шлях започаткування власної справи. Вкрай важливо знати свої  здібності до обраної сфери діяльності. Тому з учнями також було проведено анкетування на схильність до підприємницької діяльності. Анкети були розроблені Маріупольським міським центром зайнятості разом з кафедрою соціології та соціальної роботи Приазовського державного технічного університету з метою соціологічного дослідження професійного самовизначення учнів загальноосвітніх шкіл.