Якщо Вас захоплює залізнична романтика і Ви бажаєте долучитись до великої залізничної родини, пропонуємо познайомитись із сучасною професією, яка користується попитом на ринку праці – стюард.

Працює на залізничному транспорті, а робоче місце розташоване у вагоні швидкісного поїзда. Одна з головних умов для допуску до роботи – диплом кваліфікованого робітника або свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за професією «Стюард (послуги у дорозі)». Отримати професію можна в закладах професійної (професійно- технічної) освіти, центрах професійного розвитку персоналу (центрах професійної освіти) регіональних філій і філій АТ «Укрзалізниця».

Які ж необхідні компетенції для того, щоб вибір був правильним і робота приносила задоволення? Звісно, необхідно вміти зберігати спокій в будь-яких нестандартних ситуаціях, володіти своїми емоціями та бути доброзичливим до інших. Робота з людьми дуже важка! Необхідно мати здатність дотримуватися професійної лексики та етики ділового спілкування;вміти працювати в команді, запобігати конфліктним ситуаціям (які, до речі, часто трапляються!) та оптимально розв’язувати конфлікти; бути здатним приймати рішення.

Необхідно володіти знаннями з основ конфліктології, етики ділового спілкування та дотримуватися їх.

Загальні стандарти прийняття кандидатів на посаду стюарда:

-         приємний зовнішній вигляд;
-         медична відповідність;
-         знання державної мови;
-         базовий рівень знань іноземних мов;
-         професійна відповідність (знання Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України);
-         психологічна стійкість.

Залізничник звучить гордо!