Про нові віяння в моді ми дізнаємось з глянцевих журналів, а про тенденції ринку праці – на Світовому економічному форумі у швейцарському місті Давос.

Прогнозують, що у 2025 році до Топ-10 SOFT SKILLS увійдуть навички, які

  • допомагають вирішувати проблеми (5 з 10),
  • пов’язані з технологіями та розвитком (2 з 10),
  • впливають на самоврядування (2 з 10),
  • покращують роботу з людьми (1 з 10).

Стрімкий розвиток технологій та необхідність постійно підлаштовуватися під нові вимоги вже показали, наскільки важливі та потрібні soft skills сучасній людині.

Так якими навичками має володіти ідеальний кандидат у 2025 році?

  1. Аналітичне мислення та інноваційність: людина розкладає інформацію на складові, структурує дані та з’ясовує їх співвідношення між собою, а це дає можливість приймати кращі рішення серед усіх можливих.
  2. Активне навчання та навчальні стратегії: роботодавці хочуть бачити компетентних та досвідчених працівників, які не зупиняються на досягнутому, а продовжують навчатися незважаючи на свій успіх; разом з тим працівник має розуміти, що доведеться не просто постійно вчитися, а робити це в умовах постійних змін.
  3. Комплексне вирішення проблем: вміння шукати, накопичувати потрібну якісну інформацію, здійснювати пошук шляхів вирішення завдань на основі наявної інформації, оцінювати позитивні та негативні наслідки прийнятих рішень.
  4. Критичне мислення та аналіз допомагають чітко формулювати власні думки та обстоювати їх в дебатах чи обговоренні, приймати власні рішення та переконливо їх обґрунтувати.
  5. Креативність, оригінальність та ініціативність – важливі скіли, які допомагають отримати вражаючий результат, поєднуючи між собою найнесподіваніші речі, обираючи нестандартні рішення.
  6. Лідерство і соціальний вплив: цінність працівника вимірюється не тільки його особистими досягненнями, а і успіхом всієї групи, на яку він впливає.
  7. Використання, моніторинг і контроль технологій: сучасний світ вимагає від працівника постійно вводити в роботу новітні технології, без яких вже складно уявити не тільки наше майбутнє, а і сьогодення.
  8. Проектування технологій та програмування: щодня створюються сотні програм та сайтів, навіть невеличкі компанії використовують сучасні технології, тому навички ІТ-сфери завжди будуть цінуватися роботодавцями.
  9. Стійкість, стресостійкість та гнучкість: сюди належить вміння адекватно реагувати у стресових ситуаціях, швидко приймати виважені рішення, триматися «на плаву» і не піддаватися зайвим емоціям.
  10. Аргументованість, вирішення проблем та генерування ідей: безліч інформації навкруги має не просто осідати у нас в голові, а створювати підґрунтя для нових ідей, які дозволять вирішувати проблеми або досягати високих результатів.