Успіх людини на ринку праці залежить від вибору нею професії, яка розкриває для кожного з нас шляхи самовдосконалення, надає можливість всебічного розвитку та сприяє здійсненню життєвих планів та місця роботи. Щоб не помилитися при виборі майбутньої професії ми радимося з батьками, знайомими, друзями, вчителями. Не залишається без відповідної уваги і служба зайнятості, фахівці якої надають кваліфіковану допомогу в розв’язанні цього питання.

З  метою допомоги випускникам у виборі майбутньої професії, 21 лютого 2018 року фахівець Волноваського районного центру зайнятості провела профорієнтаційний урок для 50 учнів Свободненської ЗОШ, з яких 4 особи сироти, 2 особи тимчасово переміщені.

В процесі роботи учні ознайомилися з професіями актуальними на ринку праці району, послугами, що надаються центром зайнятості. Були проведені профорієнтаційні ігри, які допомогли учасникам розширити свої знання про світ професій. Бажаючі пройшли тестування за методикою "Квадрат інтересів" - спрямованість в професійній діяльності. Діти отримали індивідуальні консультації щодо професійного самовизначення, розвитку здібностей та навичок, які необхідні для отримання тієї чи іншої професії, ознайомилися з формулою правильного вибору професії, а саме: «хочу – можу – треба», з помилками при виборі професії. Учні дізнались про QR-коди, переглянули профорієнтаційні анімаційні відеоролики.

Школярів також зацікавила інформація про можливість проходження в центрі зайнятості профдіагностичного обстеження з метою допомоги у виборі професії на АРМ «Профконсультант».