За ініціативи Бахмутського міського центру зайнятості в рамках діяльності Центру розвитку підприємництва 31 жовтня 2018 року відбувся тренінг, на якому основам бізнес-планування навчалися 10 безробітних осіб та троє підприємців.

Фахівці служби зайнятості представили присутнім проект підтримки малого та середнього бізнесу Донецької облдержадміністрації, спрямований на залучення суб’єктів підприємництва до реалізації проектів у пріоритетних напрямках діяльності. Заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Олена Сліпцова ознайомила присутніх з умовами щодо участі в програмі, розповіла про напрямки діяльності, на які спрямоване фінансування проекту та зауважила, що за умовами конкурсу, бізнес-проекти повинні містити інноваційні ідеї. Завідувач сектору профорієнтації Галина Сіддікі надала основні рекомендації із складання бізнес-плану для участі в цій програмі та повідомила присутнім про відкриту консультаційну лінію «4Round» від Донецької торгово-промислової палати для малого та середнього бізнесу регіону.

На заході була присутня Тетяна Нестеренко – підприємець з селища Миронівське, яка в цьому році започаткувала власну справу за допомогою служби зайнятості. Жінка поділилась досвідом по відкриттю міні-пекарні. «Для відкриття міні-пекарні необхідний досить невеликий стартовий капітал і наявність торгової площі» - звернулась до присутніх Тетяна. Жінка розповіла, що успішно захистила бізнес-план та отримала одноразову допомогу по безробіттю, відкрила магазин продовольчих товарів, в якому реалізовує випічку власного виробництва.

Крім того учасникам заходу був представлений проект «Економічні можливості постраждалим від конфлікту», що виконується Міжнародним благодійним фондом «Український жіночий фонд» за підтримки USAID, направлений на підтримку або створення бізнесу для осіб, постраждалих від конфлікту. Для отримання будь якої грантової підтримки необхідно надати бізнес-план, в якому визначити пріоритетні цілі та завдання, напрями діяльності, обґрунтувати необхідні ресурси та засоби їх використання. Тому основна частина тренінгу була присвячена саме розгляду загальних правил складання бізнес-плану, його структури. В зв’язку з цим доречною стала розробка фахівців Донецької обласної служби зайнятості - відеопосібник для складання бізнес-плану з покроковими рекомендаціями з складання бізнес-плану за допомогою навчального відео контенту, який надає можливість отримати відповідні знання.

Фахівці центру зайнятості ознайомили присутніх з додатковими фінансовими стимулами, які служба зайнятості пропонує роботодавцям, які приймають на роботу зареєстрованих безробітних громадян на нові робочі місця та внутрішньо переміщених осіб на умовах строкових трудових договорів.

Тренінги з бізнес-планування проходять в Бахмутському міському центрі зайнятості кожну середу з 10-00 до 13-00. Запрошуємо на навчання як чинних підприємців, так і тих, хто тільки збирається розпочати свій бізнес.