Однією з форм профорієнтаційної роботи фахівців служби зайнятості з учнівською молоддю  є проведення професіографічних екскурсій. Мета такого заходу - популяризація професій, які актуальні на місцевому ринку праці, шляхом знайомства школярів з навчальними закладами та перспективами подальшого працевлаштування. 

21 березня приватний підприємець Олена Федоряка запросила на екскурсію на підприємство громадського харчування старшокласників школи-інтернату №1 міста Бахмут. Вона розпочала екскурсію зі слів: «Де твоє серце - там твій дім. Якщо ти вболіваєш за свою справу, то кожен робочий день для тебе – свято, а робота стає домом».

 Разом з підприємницею підлітки побачили роботу персоналу в залі і на кухні, відвідали складські та офісні приміщення, спробували себе на робочому місці буфетниці. Господиня  звернула увагу на те, що професія кухаря одна з найдавніших і шанованих у світі, а кухар – це дуже багатогранна професія.

Фахівець  з профорієнтації Артемівського міського центру зайнятості Галина Сіддікі, використовуючи професіографічні путівники,  познайомила школярів з загальною характеристикою та вимогами щодо таких професій як кухар, офіціант, буфетник, менеджер ресторану. Вона розповіла про особливості професійної підготовки та ознайомила з навчальними закладами.

Олена як справжня господиня пригостила  гостей українськими стравами та запашною випічкою, а для учнів, які не потрапили на екскурсію, вона приготувала розкішний коровай - символ добробуту та процвітання.

Задоволені змістовною екскурсією школярі та педагоги щиро дякували гостинній господині та успішній підприємниці Олені Федорякі та жваво обговорювали своє професійне майбутнє.