Поради для студентів

Студентські роки – це час не тільки для отримання знань, але і для пригод, знайомств, мандрівок та роботи. Так, багато студентів вже під час навчання починають кар’єру. Такий напружений графік може забирати багато сил і призводити до емоційного вигоряння, тому варто дотримуватись деяких правил, щоб зберегти ментальне здоров’я.

Правило №1

Шукай роботу, яка допоможе тобі у навчанні.

Досвід, який ми отримуємо на першій роботі може допомогти нам краще засвоїти навчальний матеріал. Наприклад, майбутні лікарі першим місцем роботи обирають аптеку. Тут можна і покращити навички спілкування з людьми, і повторити фармацевтику. Дивно, коли студент-хірург витрачає вільний час на роботу фотографа чи менеджера з продажів.

Правило №2

Обираємо пріоритети та використовуємо time-менеджмент.

За двома зайцями поженешся – жодного не зловиш. Це прислів’я чудово ілюструє людей, які хочуть отримати все і одразу.

Серед усього хаосу невиконаних справ визначай для себе три основних завдання на день. Так ти не будеш почуватись виснаженими та зможеш отримати реальний результат.

Правило №3

Нові знайомства – нові перспективи.

У студентські роки ми створюємо коло спілкування, яке буде оточувати нас найближчим часом. Ці люди можуть бути тимчасовими учасниками нашого життя або допоможуть будувати кар’єру в майбутньому. Тому розвивай комунікабельність та знайомся з цікавими людьми.

Правило №4

Поганого досвіду не існує

Кожна робота додає до нашого життєвого багажу нові знання, вміння, навички. Ми вчимось маленькими кроками досягати поставлених цілей. І на цьому шляху можуть траплятися як перемоги, так і невдачі. Вони формують нашу особистість, тому не варто боятись неправильного вибору або поганого досвіду.

 

Правило №5

Тримай баланс.

Працюйте наполегливо, але не заганяй себе у депресію, не доводь до вигорання. Слідкуйте за своїм ментальним здоров’ям та знаходь час на корисний відпочинок.