14 грудня у ЗШ № 9, яка розташована в селищі Горняк, відбувся дистанційний профорієнтаційний захід «Пізнай себе» із застосуванням відеоуроку, розробленого спеціалістами Макіївського міського центру зайнятості. Під час перегляду дев’ятикласники проходили тестування з визначення  професійної спрямованості та наявності відповідних якостей. Педагогам захід сприяв у формуванні профорієнтаційної бази з подальшим моніторингом вибору випускниками навчальних закладів.

Інтерактивні відеоуроки займають все більше місця в сучасному інформаційному просторі завдяки широкій можливості обирати індивідуальну актуальну тематику і формувати затребувані навички. Головною  перевагою  такого  інтерактивного  підходу  є  те,  що  учень приймає  активну  участь  у  цьому  навчальному  відеоуроці  і  запам’ятовує послідовність дій, які треба зробити для отримання визначеного завданням результату.

Учасники тестування відзначили: те, що результат не завжди був очікуваним, змусить переглянути уявлення про власні здібності, допоможе обрати той вид діяльності, що їм відповідатиме, отримати освіту і йти шляхом кар’єрного зростання. Їм також було надано інформацію щодо можливості тестування-онлайн за допомогою платформи «Моя професія».