5 життєвих правил

Якщо ви - молодий співробітник і вам кортить отримати свою першу роботу, запам'ятайте кілька важливих правил. Вони суттєво спростять не тільки адаптацію на вашому першому робочому місці, а й сприйняття роботи і кар'єри в цілому.

1. Ваш час - обмежений

З тих пір, як ви переступили поріг свого першого офісу, - ваш час пішов. За короткий термін потрібно зробити максимум, щоб стати необхідним, набути нових знань та досвіду. Запам'ятайте дві головні речі. Перше - важливо зрозуміти, що ви хочете від кар'єри і життя. Чим швидше ви зрозумієте свої пріоритети, тим швидше почнете рухатися в правильному напрямку. Друге - дуже важливо рухатися по кар'єрних сходах.

Одна справа бути помічником менеджера у 18, інше - в 34. Якщо, на вашу думку, ви вже можете працювати самостійно, але на поточному місці вакансій немає - шукайте нову роботу. У сучасному світі міняти роботу раз в 3 роки - норма.

2. Насправді у вас є вибір

Якщо на роботі не склалися стосунки з колегами або начальством, і ви відчуваєте, що це заважає працювати - шукайте нову роботу. Ніякі гроші і досвід не варті того, щоб заради них жертвувати спокоєм і задоволенням від роботи. Та й кар'єрне зростання в таких умовах вас точно не чекає. Але не плутайте погані відносини і власну некомпетентність: спочатку з'ясуйте об'єктивні причини своїх проблем і спробуйте виправити ситуацію, якщо від вас щось залежить.

3. Працюйте з тими, у кого можна вчитися

Якщо на вашому робочому місці є людина, поряд з яким ви відчуваєте себе безпорадним недотепою, вітаємо - ви знайшли свого наставника! Може, він, звичайно, не вважає себе наставником, але ваші відчуття ніколи не підведуть: якщо хочеться бути схожим на когось, якщо здається, що саме ця людина - геній бухобліку або гуру дизайну - намагайтеся дотягнутися до нього і стати схожим. Спілкуйтеся, запитуйте ради, читайте книги, які він радить - і все вийде.

 4. Раз обравши шлях, можна його змінити

Якщо ви через рік, два, десять зрозуміли, що вибрали не ту професію, не бійтеся змінюватися і вчитися. Зрозумівши, що це «не ваше», ви ніяк не примусите себе забути про це. Життя одне, і вона може початися і в 30, і в 40. І зовсім вже з нуля починати не доведеться: досвід і зріла оцінка дорогого коштують.

5. Втрата роботи - це не кінець світу

І, найчастіше, не ваша вина. Втім, навіть якщо ваша, то подякуйте за урок і беріться за пошуки нової роботи. Від помилок не застрахований ніхто, і вже тим більше помилка - лягти і плакати через втрату робочого місця. Негативний досвід - теж досвід. Шукайте своє і не бійтеся нічого.