12 червня відзначається Всесвітній день боротьби з дитячою працею. Сьогодні фахівці Мирноградського міського центру зайнятості прийняли участь у заходах присвячених цьому дню.

Заступник директора Лагуніна Галина Іванівна прийняла участь у засіданні круглого столу під час якого були розглянуті аспекти цієї проблеми та пошук шляхів вирішення її, було зазначено, що праця є важливим фактором у вихованні підростаючого покоління, якщо вона сприяє фізичному, розумовому і духовному розвитку та не заважає навчанню у школі, відновленню сил і відпочинку.

Фахівець з профорієнтації відвідала пришкільний табір «Водограй» в ЗОШ № 10 м.Мирноград, де було проведено конкурс малюнків «Дитяча праця очима дітей». На малюнках діти зобразили, що дитинство дано дитині для того, щоб фізично зміцніти, придбати знання, а також працю у вигляді допомоги батькам або неважкої праці для заробітку кишенькових грошей.

В рамках роботи Молодіжного клубу «Територія розвитку» Мирноградського міського центру зайнятості відбувся захід  для батьків підлітків. «Літо – пора канікул. Багато сучасних школярів замислюються про підробіток, тож буде доречним нагадати про сам процес прийому на роботу неповнолітніх, за законом не допускається прийняття на роботу осіб молодше 16 років (ст. 188 Кодексу Законів про працю). Як виняток, за згодою одного із батьків або особи, що його замінює, можуть прийматись на роботу особи, які досягли 15 років», - зазначила в своїй промові спеціаліст з профорієнтації Любов Міркіданова. На заході були розглянуті всі особливості працевлаштування неповнолітніх.

Як свідчить статистика, складена кілька років тому, зайняті фізичною працею малолітні жителі планети становили близько 218 млн., причому з них 126 млн. працювали в особливо небезпечних сферах виробництва. Всесвітній День боротьби з дитячою працею з'явився завдяки ініціативі Міжнародної організації праці в 2002 році. Він став могутнім сигналом для того, щоб світова громадськість об'єдналася і захистила права маленьких жителів планети, тому що кожна людина має право на своє власне щасливе дитинство.

День боротьби з дитячою працею спрямовано на пробудження свідомості дорослого населення, яке і є головним експлуататором дітей.