Вибір професії – одне з найважливіших питань сьогодення. Його вирішення об’єднує батьків та педагогів загальноосвітніх шкіл і вищих навчальних закладів, органів державної влади та місцевого самоврядування. Набувають все більшого значення профорієнтація школярів, допомога у виборі фаху за покликанням та з урахуванням потреб ринку праці.

Саме ці актуальні питання обговорювались наприкінці лютого під час засідання круглого столу, організованому Маріупольською загальноосвітньою школою-інтернат №11. В заході для учнів 8-х та 9-х класів взяли участь представники Маріупольського міського центру зайнятості, Маріупольського електромеханічного технікуму та Маріупольського коледжу ДВНЗ ПДТУ. Також були присутні психолог ювенальної превенції поліції.

Відкрила захід  психолог школи-інтернату, яка підкреслила важливість обговорюваної теми та акцентувала увагу школярів на типових помилках у виборі професії. Представник центру зайнятості Олена Яковлева розповіла учням про формулу правильного вибору професії та про те, які професії є актуальними на ринку праці зараз та будуть користуватися попитом у найближчому майбутньому. Також вона презентувала старшокласникам мобільний додаток від Донецької обласної служби зайнятості «Центр професійної орієнтації», за допомогою якого учні можуть дистанційно пройти тестування та ознайомитись з учбовими закладами міста та країни.

Викладачі навчальних закладів надали учням дуже докладну інформацію про професії та спеціальності, які можливо отримати в їх навчальних закладах. Були продемонстровані яскраві презентаційні ролики. Також на заході відбулися презентації двох професій: «Психолог» та «Медична сестра». Їх підготували психолог ювенальної превенції поліції та медична сестра школи-інтернату. Атмосфера, яка панувала на заході, була невимушена та творча, учні дуже зацікавлено слухали інформацію та брали участь у обговоренні питань.

 Підвів підсумок соціальний педагог, якій ще раз підкреслив, як важливо правильно обрати свою майбутню професію. Правильний вибір професії — це моральне задоволення, висока самооцінка та точка, в якій сходяться інтереси особистості та суспільства.