Добре складене резюме може стати перепусткою до дійсно перспективної роботи. Як написати резюме, яке приверне увагу роботодавця? Розбираємо правила та робимо якісну презентацію професійних навичок.

Резюме або CV – це документ, який розповість роботодавцю про навчання, трудову діяльність, професійні досягнення та потенціал кандидата.

Ваша презентація має зацікавити рекрутера з перших секунд, тому варто грамотно обрати формат, структурувати розділи, використати переконливі аргументи, перевірити текст на помилки.

Так, звучить достатньо складно! На цю роботу треба витратити і час, і сили, але пам’ятай: написання резюме – це не тільки створення рекламного продукту, а і підготовка до співбесіди з роботодавцем.

Структура резюме

У кожному резюме мають бути такі компоненти:

  • контактна інформація,
  • мета,
  • професійний досвід,
  • навички та вміння,
  • освіта.

Крім цього можна включити і додаткові відомості про володіння мовами, волонтерський досвід, нагороди, досягнення і заслуги, хобі та інтереси тощо.

Контактна інформація

Важливий елемент кожного резюме, який дозволяє рекрутеру швидко сконтактуватись з кандидатом. Варто зазначити ваше ім'я та прізвище, номер телефону, адресу електронної пошти, місцеперебування (не потрібно вказувати точну адресу).

Доцільно додати посилання на сторінки в соціальних мережах, якщо вони містять інформацію про ваше навчання, досягнення, розвиток або хобі, які допоможуть в роботі. Перевірте свої профілі та переконайтесь, що в них немає нічого недоречного.

Мета резюме

Коротко опишіть ким хочете працювати, на яку посаду розраховуєте. Якщо ви шукаєте роботу за декількома напрямками, то прийдеться складати CV для кожної професії окремо.

Досвід роботи

Важливий розділ, який переконує рекрутерів у тому, що ваша професійна історія робить вас ідеальним кандидатом.

Зазначати інформацію варто в хронологічному порядку за таким стандартом:

  • позиція або посада;
  • назва компанії, місто;
  • термін перебування на посаді;
  • короткий опис обов'язків (тезисно);
  • досягнення і навички (за наявності)

Якщо ви студент, який вперше шукаєте роботу, можна зазначити в цьому розділі проходження практики і більше робити акцент на сильних сторонах та soft skills.

Навички та вміння

За час навчання та роботи ми отримуємо різні професійні знання та навички. Під час складання резюме для конкретної посади чи професії, слід зазначати саме ті вміння, які зацікавлять рекрутера.

Перед відправкою CV не полінуйтеся, зробіть декілька додаткових кроків до успіху: перегляньте вакансію на сайті з пошуку роботи ще раз; перевірте вимоги, які ставить роботодавець перед кандидатом; відкоригуйте навички.

Пам’ятайте, що інформація має бути достовірною, а на співбесіді роботодавець може попросити продемонструвати вашу майстерність.

Освіта

Як і досвід роботи, інформацію про навчальні заклади, ми подаємо за стандартом:

  • назва навчального закладу;
  • ступінь та кваліфікація, яку ви отримали;
  • рік закінчення навчання.

Якщо ви випускник, який не має достатнього професійного досвіду, перемістіть інформацію про освіту вище, напишіть про нагороди, курсові роботи, студентську діяльність та інші досягнення.

Надавати інформацію про навчання в школі не потрібно, пишіть про професію, яку здобуваєте, навіть якщо тільки розпочали цей шлях.

Додаткова інформація

Не навантажуйте резюме зайвою інформацією, пишіть про те, що справді допоможе на новому робочому місці, що розкриє ваш професійний потенціал.

Наприклад, якщо вільно володієте іноземними мовами – вкажіть рівень, якщо читаєте зі словником – не варто про це писати. 

Що або хто допоможе?

В інтернеті є десятки сайтів, які пропонують скористатися їх шаблонами резюме. Багато з них безкоштовні, можна продивитись різні варіанти та обрати зручний для себе формат. Також резюме можна створити і за допомогою стандартної текстової програми Word.

Якщо ж маєш сумніви, щодо вигляду чи змісту свого CV, скористайся послугами фахівців центру зайнятості, які нададуть професійну консультацію, відредагують готовий текст або допоможуть написати його «з нуля».