Як багато цікавих вакансій пропонують сайти по пошуку роботи. Ви відправляєте резюме, 1 раз, 2, 3… 154 рази… і в передчутті чекаєте, що хтось відповість на ваш запит. Але на жаль нічого!

Знайомо?

Усім потрібний релевантний досвід - тобто, досвід роботи на аналогічній посаді, готові навички і уміння, підкріплені реальними досягненнями в конкретній сфері. Що робити, якщо ви студент або випускник закладу освіти, і ще ніколи не працювали? Що пред'явити потенційному працедавцеві в якості доказу виконання поставлених завдань?

Вихід є! Вибрати відповідного роботодавця

Перша робота допоможе отримати затребувані навички з обраної професії, перший запис в резюме, і пред'явити релевантний досвід наступного разу, якщо це буде потрібно! Тому першого працедавця треба вибирати відповідно до цього принципу.

Численні дослідження і опитування говорять про те, що сучасні випускники в першу чергу шукають пропозиції роботодавців, що обіцяють швидке кар'єрне зростання. Але запорука успіху при пошуку першої роботи - в прийнятті того, що ви шукаєте роботу не заради швидкої кар'єри або грошей. Вам потрібна робота, на якій ви зможе навчитися всьому, що необхідно в професії, щоб потім, у разі необхідності, ви могли сміливо пред'явити свої навички, знання і досвід наступному роботодавцю. А щоб «продати» себе дорожче, треба мати, що продавати. Ось саме напрацюванням цього «багажу» і варто зайнятися на першому місці роботи. Звичайно, можливо, ви відразу проявите себе з кращого боку, і перший роботодавець запропонує просування по кар'єрних сходах вже через рік.

Як шукати першу роботу

  • Шукати пропозиції вакансій без досвіду роботи і відправляти резюме.
  • Шукати стажування у відомих компаніях і подавати заявки.
  • Шукати можливості стажувань на сайтах міжнародних компаній в розділі «Вакансії» або «Кар'єру» і подавати заявки.
  • Шукати навчальні курси з можливістю подальшого працевлаштування (часта практика в ІТ-компаніях).
  • Шукати знайомих, які працюють в компаніях, що цікавлять вас, і можуть переслати ваше резюме у відділ персоналу.
  • Знайомитися з успішними у сфері вашого професійного інтересу людьми, які можуть потенційно узяти вас на роботу або порекомендувати колегам (у компаніях періодично можуть виникати потреби в новачках, здатних швидко навчатися і викладатися в роботі), - для цього можна відвідувати заходи і місця, де потенційно бувають успішні менеджери.