Якщо школяр хоче заробити - це вже добре. Тому що з цього починається і шлях до успіху, і небажання «сидіти на шиї у батьків» і дорога до нових знань, які можна буде в подальшому використовувати для пошуку свого місця в житті і навіть бізнесу.

Тому ми закликаємо батьків не ігнорувати повідомлення їхніх дітей про те, що їм потрібна порада «як заробити собі на кишенькові витрати, не глушити в дітях порив до діяльності. Якщо ви самі не можете забезпечити їх роботою, дайте пораду, де цю роботу можна знайти.

Спочатку пройдемося по класичним способам, які діяли в усі часи.

Запитати у всіх можливих знайомих про підробіток.

Найпростіші види підробітку, який можна отримати від знайомих:

- очистити балкон або гараж від непотрібних речей і винести їх на смітник;

- взяти список продуктів і купити їх (звісно, на виділені гроші);

- вигул домашніх вихованців - взагалі дуже популярна тема, тому що з собаками потрібно обов'язково гуляти кожен день, а не у всіх господарів завжди є на це час;

- прибирання квартири або дачі: міні-клінінгова компанія в особі одного школяра;

- винести будівельне або побутове сміття.

Розклеювання оголошень

Як би дивно це не звучало, але навіть зараз, коли інтернет є в кожному будинку, розклеювання оголошень - все ще затребуваний спосіб реклами. Особливо в невеликих містах. Знайти таку роботу для школяра теж труднощів не складе. Перший же запит в інтернеті по вашому місту видасть безліч результатів.

Промоутер

З цього багато хто починає. Якщо не хочете розклеювати оголошення, йдіть в промоутери. Вони потрібні завжди і скрізь. Так, платять небагато. Але для підробітку по кілька годин на день - відмінний варіант, який і навчанню не завадить, і забезпечить вас кишеньковими витратами.

Кур’єр

Кур'єрська доставка - ще один відмінний спосіб підробітку для школярів. Відразу попередимо, що компанії зазвичай більше раді студентам, а не школярам, але подібних вакансій дуже багато, тому знайти варіант буде не проблематично. Тим більше, що деяким потрібен кур'єр не на постійній основі, а одноразово.

Тепер поговоримо про способи, які підійдуть учням вже тільки старших класів:

Робота автомийником. Потрібно розуміти, що робота автомийника складна. Постійно потрібно бути на ногах, працювати в підвищеній вологості у будь-яку погоду. Як правило в автомийках постійна текучка кадрів. Але для тих, хто хоче тільки підробити (а частково і завдяки їм) це тільки на руку.

Робота офіціантом. У великі ресторани вас не візьмуть без досвіду, але так як різних кафе дуже багато, то вакансію знайти цілком можливо навіть школяреві.

Певний плюс в роботі офіціантом - досвід. По-перше, це дасть можливість влаштуватися потім в більш оплачуваний варіант, а по-друге, в ресторанному бізнесі цілком можлива кар'єрна драбина.

Створення сайтів. Взагалі для школяра, який захоплюється комп'ютерами, в наші дні опанувати базові навички програмування - не тільки легко і доступно, але ще і дуже вигідно. Ситуація така, що на даний момент front end та back end розробники - професії затребувані, а в інтернеті безліч безкоштовних і головне якісних спецкурсів. І якщо почати освоювати цю індустрію зараз, коли ти ще не сильно обтяжений необхідністю заробляти стабільно, то в майбутньому і досить скоро можна отримати велику фору перед іншими.

До того ж, левова частка якісного навчання в цій сфері складається з практичної частини, а  практика - це і є створення сайту. Можна починати зі свого власного, попутно беручись за найпростіші замовлення.

Ну і головна перевага - ваші замовники можуть бути в будь-якому місті, тому спосіб дійсно дуже перспективний. Було б бажання і трохи терпіння для старту!